تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

فهرست مطالب نمایش

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس اتوماتیک یک سیستم انتقال قدرت در خودروهای اتومبیل است که برای انتقال نیروی موتور به چرخ‌های خودرو استفاده می‌شود. در گیربکس اتوماتیک، تغییر دنده به صورت خودکار اتفاق می‌افتد و نیازی به کنترل دستی ندارید. به عنوان مثال، در حالت عادی، برای شروع حرکت از محل، ابتدا باید دستکش کنار گیربکس را باز کرده و سپس دنده را به حالت شماره یک (نخستین دنده) تغییر دهید. در گیربکس اتوماتیک، این کار به طور خودکار انجام می‌شود و در نتیجه این سیستم برای رانندگانی که تجربه کافی در رانندگی ندارند یا می‌خواهند رانندگی را برای خود آسان تر کنند، بسیار مفید است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از انواع خدمات خودرو به شمار می‌رود که با توجه به نقش گیربکس اتوماتیک در خودرو و میزان کارکردی که این قطعه در کنار موتور خودرو دارد بیش از سایر قطعات انجام می‌شود.

گیربکس یکی از قطعات اصلی در تمامی خودروها به شمار می‌رود، با پیشرفت فناوری‌های تولید این قطعه نیز دستخوش تغییرات متعددی شده است و امروزه به‌صورت اتوماتیک تولید و عرضه می‌شود، کار با گیربکس اتوماتیک برای رانندگان به‌مراتب راحت‌تر است اما در مقابل تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک فرایندی تخصصی‌تر است و تنها داشتن تجربه در حوزه تعمیر خودرو کافی نیست.

تعمیر گیربکس اتوماتیک فرایندی چندمرحله‌ای و ترکیبی از مهارت، دانش، تخصص و تجربه است.

پس از موتور خودرو تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از تعمیرات سخت و در برخی از موارد چند مرحله‌ای است که در دسته تعمیرات تخصصی و سخت خودور دسته بندی می‌شود، تعمیراتی که در این دسته قرار دارند حتما باید توسط تکنسین‌های متخصص انجام شوند که آگاهی و دانش کافی و کامل در حوزه گیربکس و ساختار آن دارند. تعمیر گیربکس اتوماتیک در مراکزی تخصصی برای تحقق این امر به صورت کاملا حرفه‌ای انجام می‌شود.

 

گیربکس اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟

گیربکس اتوماتیک یک سیستم انتقال قدرت هیدرولیکی است که به طور خودکار دنده‌های خودرو را تغییر می‌دهد، بدون اینکه نیازی به دستکاری دستی داشته باشید. گیربکس اتوماتیک برای انتقال نیروی موتور به چرخ‌های خودرو از توربین هیدرولیکی استفاده می‌کند. توربین هیدرولیکی موتور خودرو را به یک پمپ هیدرولیکی متصل می‌کند. پمپ هیدرولیکی سیال را از مخزن موجود در داخل گیربکس جمع آوری می‌کند و آن را به کلاچ‌های تورک و کلاچ‌های دیگر منتقل می‌کند.

در گیربکس اتوماتیک، دنده‌های خودرو به صورت خودکار و بدون دخالت راننده تغییر می‌کند. برای این کار، گیربکس دارای یک سری صفحات شیب دار است که در هم تنیده شده‌اند. با تنظیم جریان سیال هیدرولیکی به داخل این صفحات، دنده‌های خودرو تغییر می‌کنند.

هنگامی که شما فرمان گیربکس را به حالت در حرکت قرار می‌دهید، کلاچ‌های تورک قفل می‌شوند و موتور خودرو به پمپ هیدرولیکی قدرت می‌دهد. پمپ هیدرولیکی سیال را به یکی از صفحات شیب دار ارسال می‌کند و بخشی از نیرو به توربین هیدرولیکی هدایت می‌شود. توربین هیدرولیکی، پمپ هیدرولیکی را به سرعت می‌چرخاند و سیال را به خط انتقال دهنده دنده های گیربکس می‌فرستد.

در واقع، هنگامی که سیال هیدرولیکی به داخل صفحات شیب دار گیربکس هدایت می‌شود، سطوح شیب دار به یکدیگر لمس می‌کنند و حرکت چرخ‌های گیربکس را تنظیم می‌کنند. با توجه به نوع شیب دار و تعداد آنها، دنده‌های مختلفی ایجاد می‌شود که سرعت خودرو را تغییر می‌دهند.

به عنوان مثال، اگر سیال هیدرولیکی به یک صفحه شیب دار واحد ارسال شود، گیربکس در حالت یکم قرار می‌گیرد و سرعت خودرو کاهش می‌یابد. اما اگر سیال به دو صفحه شیب دار ارسال شود، گیربکس در حالت دوم قرار می‌گیرد و سرعت خودرو افزایش می‌یابد.

در گیربکس اتوماتیک، یک کامپیوتر کنترلر هیدرولیکی مسئول کنترل تنظیم جریان سیال هیدرولیکی و تغییر دنده‌های خودرو است. این کنترلر هیدرولیکی به طور خودکار و بر اساس سرعت، شیب، بار و دیگر شرایط خودرو، تصمیم می‌گیرد کدام دنده‌های گیربکس باید فعال شود. به همین دلیل، نیازی به دستکاری دستی برای تغییر دنده در گیربکس اتوماتیک نیست و این سیستم برای رانندگی آسان و راحت، خصوصا در شهر و ترافیک بالا، بسیار محبوب است.

تعمیر گیربکس آلتیما
تعمیر گیربکس آلتیما

مزایای گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک در برخی از ویژگی‌ها و مشخصات نسبت به گیربکس دستی مزایایی دارد. برخی از مزایای گیربکس اتوماتیک عبارتند از:

1. راحتی استفاده: گیربکس اتوماتیک به دلیل عدم نیاز به تنظیم دستی دنده‌ها توسط راننده، در استفاده و کنترل خودرو راحت‌تر است. راننده نیازی به تغییر دنده ندارد و می‌تواند روی فرمان خودرو تمرکز کند.

2. رانندگی راحت‌تر در شهر: در شرایط ترافیک شلوغ‌تر و تردد در شهر، گیربکس اتوماتیک به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده به صورت مکرر، راحت‌تر و سبک‌تر است.

3. شتاب‌دهی بهتر: گیربکس اتوماتیک به دلیل نوع دنده‌گیری خود، قدرت و توانایی شتاب‌دهی بیشتری نسبت به گیربکس دستی دارد.

4. کیفیت رانندگی بالاتر: گیربکس اتوماتیک به دلیل عدم نیاز به تنظیم دستی دنده‌ها توسط راننده ، برای کسانی که مهارت کمتری در تغییر دنده دستی دارند، رانندگی راحت‌تری را فراهم می‌کند. همچنین، گیربکس اتوماتیک برای رانندگی در مسافت‌های طولانی، خستگی راننده را کاهش می‌دهد.

5. کاهش استهلاک ترمز: گیربکس اتوماتیک به دلیل نوع دنده‌گیری خود، قادر به کنترل خودرو در شیب‌ها و مسیرهای متنوع‌تر است و در نتیجه استهلاک ترمز خودرو کمتر می‌شود.

6. افزایش ایمنی: گیربکس اتوماتیک به دلیل عدم نیاز به تنظیم دستی دنده‌ها توسط راننده، کمک به کاهش تمرکز راننده روی دنده‌ها و افزایش تمرکز بر روی جاده می‌کند و بنابراین ایمنی را بهبود می‌بخشد.

در کل، گیربکس اتوماتیک برای رانندگانی که می‌خواهند رانندگی راحت‌تری داشته باشند، بهبود کیفیت رانندگی و کاهش خستگی راننده مفید است. همچنین، در شرایط ترافیک شلوغ‌تر و تردد در شهر، گیربکس اتوماتیک می‌تواند رانندگی راحت‌تری را فراهم کند.

 

معایب گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک مزایای فراوانی دارد، اما به دلیل هزینه بالای تعمیر و نگهداری آن، ممکن است برخی مشکلات را ایجاد کند.

به‌طور کلی، معایب گیربکس اتوماتیک شامل موارد زیر می‌شود:

۱- قدرت عملکرد کمتر: گیربکس اتوماتیک باعث کاهش قدرت موتور و نیروی در حالت شتاب دهی می‌شود.

۲- مصرف سوخت بیشتر: همانطور که میدانید، این گیربکس برای تغییر دنده به صورت خودکار عمل می‌کند و این کار ممکن است باعث افزایش مصرف سوخت در خودرو شود.

۳- هزینه تعمیر بالا: اگر گیربکس اتوماتیک خودرو شما از کار بیفتد، تعمیر آن نیاز به هزینه بالایی دارد.

۴- پیچیدگی بیشتر: گیربکس اتوماتیک بسیار پیچیده است، به همین دلیل تعمیر آن نیز نیاز به تجربه و دقت دارد.

۵- احتمال خرابی بیشتر: به دلیل پیچیدگی بیشتر، گیربکس اتوماتیک با خرابی بیشتری روبرو می‌شود.

 

روش تعمیر گیربکس اتوماتیک

در سال‌های اخیر تعمیر گیربکس اتوماتیک به یک دانش کاملا تخصصی تبدیل شده است و حتی در برخی از کشور‌ها به صورت یک رشته کاملا تخصصی و فنی تدریس می‌شود. با توجه به اینکه در ایران تعمیرات گیربکس و خودرو معمولا به صورت تجربی انجام می‌شوند پیدا کردن مرکزی که دارای چنین نیروی‌های متخصصی در حوزه تعمیرات گیربکس اتوماتیک باشد دشوار است.

روش تعمیر گیربکس اتوماتیک به دو صورت تعمیرات کلی داخلی و خارجی یا باز و بسته تقسیم بندی می‌شود، در تعمیرات داخلی یا باز نیاز است تا گیربکس اتوماتیک به صورت کامل از خودرو خارج شود، برای این امر باید در ابتدا جلوبندی خودرو کاملا باز شده و گیربکس به صورت ایمن از خودور خارج شود تا بتوان تعمیرات را بر روی گیربکس انجام داد یا آن را بررسی و سرویس کرد. در تعمیرات خارجی یا بسته نیازی به خارج کردن گیربکس اتوماتیک از خودرو نیست و می‌توان خرابی و مشکل ایجاد شده را بدون خارج کردن گیربکس از خودرو شناسایی و تعمیر کرد تعمیر خارجی در زمان کمتری انجام می‌شوند چرا که نیازی به خارج کردن گیربکس از خودرو و قراردادن مجدد آن در خودرو نیست.

تعویض روغن گیربکس یکی از شایع ترین تعمیرات خارجی گیربکس اتوماتیک است. تعمیر و تعویض چرخ دنده‌ها نیز از شایع ترین تعمیرات داخلی گیربکس هستند که برای انجام آن‌ها گیربکس باید به صورت کامل از خودرو خارج شود. اینکه چه نوع تعمیری برای گیربکس و خودروی شما مناسب است باید تسوط تکنسین و استادکار متخصص مشخص شود. در غیر این صورت احتمال اینکه تعمیرات کامل و به درستی انجام نشوند بسیار بالا است.

تعمیر گیربکس تالیسمان
تعمیر گیربکس تالیسمان

تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع مشکل و خرابی دارد. در بعضی موارد، ممکن است تعمیر گیربکس اتوماتیک شامل تعویض قطعات گیربکس، هیدرولیک و الکترونیکی باشد، در حالی که در موارد دیگر، ممکن است بتوان با تعویض روغن گیربکس و فیلترهای آن مشکل را حل کرد. در زیر روش هایی که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، آمده است:

1. تعویض روغن گیربکس: بسته به نوع گیربکس، ممکن است لازم باشد روغن گیربکس تعویض شود. این کار معمولا همراه با تعویض فیلترهای گیربکس نیز صورت می‌گیرد.

2. تعویض قطعات: در بعضی موارد، تعمیر گیربکس اتوماتیک شامل تعویض قطعات آسیب دیده مانند کاتالیست، مجموعه صفحات شیب دار، مجموعه بلبرینگ ها، مجموعه جعبه فرمان و غیره است.

3. تعمیر قطعات الکترونیکی: در بعضی موارد، مشکلات گیربکس اتوماتیک مربوط به قطعات الکترونیکی مانند سنسورها، ماژول ها و سیم ها می‌باشد. در این صورت، تعمیرات الکترونیکی برای رفع مشکل باید صورت گیرد.

4. تعمیر قطعات هیدرولیکی: ممکن است در گیربکس اتوماتیک مشکلات هیدرولیکی نیز به وجود آید که تعمیر آنها به تعویض قطعات هیدرولیکی نیاز دارد.

 

سرویس گیربکس اتوماتیک

سرویس گیربکس اتوماتیک یکی از موارد مهم در نگهداری و تعمیر خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک است. به طور کلی، سرویس گیربکس اتوماتیک شامل تعویض روغن گیربکس، تعویض فیلتر گیربکس، بررسی و تعویض جزئیات و قطعات مختلف گیربکس مانند کلاچ و بلبرینگ و تعویض سیستم خنک کننده گیربکس است.

بسته به سن، کیلومتراژ و شرایط استفاده خودرو، مدت زمان بین هر سرویس گیربکس اتوماتیک ممکن است متفاوت باشد. برخی تولید کنندگان خودرو توصیه می‌کنند که سرویس گیربکس اتوماتیک هر 30,000 تا 60,000 کیلومتر یا هر 2 سال یک بار انجام شود.

همچنین، در صورتی که خودرو در شرایط سخت تری مانند رانندگی در شهر با ترافیک شلوغ یا مسیرهای کوهستانی مورد استفاده قرار گیرد، سرویس گیربکس اتوماتیک باید به صورت متناسب با این شرایط انجام شود.

در نهایت، برای انجام سرویس گیربکس اتوماتیک بهتر است به یک کارگاه تعمیرات مجهز و تخصصی مراجعه کنید تا کار بر روی گیربکس با دقت و صحیح انجام شود. انجام سرویس نادرست و ناصحیح می‌تواند به گیربکس و خودرو آسیب برساند و ایمنی راننده و سایر سفرهای خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

 

چه تفاوتی بین گیربکس اتوماتیک و دستی وجود دارد؟

تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و دستی در نحوه کنترل دنده‌های گیربکس است. در گیربکس دستی، راننده باید به صورت دستی دنده‌های گیربکس را تغییر دهد، در حالی که در گیربکس اتوماتیک، سیستم کنترلر هیدرولیکی به صورت خودکار دنده‌های گیربکس را تغییر می‌دهد.

این تفاوت باعث می‌شود که رانندگی با گیربکس اتوماتیک راحت‌تر و آسان‌تر از رانندگی با گیربکس دستی در شرایط ترافیک شلوغ و خسته کننده است. همچنین، در گیربکس اتوماتیک تغییر دنده‌ها به صورت نرم و بدون توقف انجام می‌شود و از این رو برای رانندگی آرام و ایمن نیز مناسب است. به علاوه، گیربکس اتوماتیک به دلیل عدم نیاز به دستکاری دنده‌ها، برای رانندگان تازه کار نیز آسان‌تر قابل استفاده است.

در مقابل، گیربکس دستی برای رانندگی با سرعت بالا و رانندگی در مسابقات ورزشی مانند رالی، کنترل بیشتری به راننده می‌دهد. همچنین، از نظر تعمیر و نگهداری، گیربکس دستی به دلیل سادگی بیشتر خود، کمتر مشکل ساز است و معمولا قطعات جایگزین آن نیز به صورت آسان تر در دسترس است.

 

نقش گیربکس اتوماتیک در خودرو چیست؟

نقش گیربکس اتوماتیک در خودرو، مشابه نقش گیربکس دستی، برای تغییر دنده و تنظیم نیروی موتور بر روی چرخ‌های خودرو است. با این حال، گیربکس اتوماتیک علاوه بر این که بدون دخالت راننده تنظیم دنده را انجام می‌دهد، سرعت تغییر دنده را نیز به صورت خودکار تنظیم می‌کند.

هنگامی که راننده فرمان را به جهت انتخاب شده حرکت می‌دهد، سیستم گیربکس اتوماتیک با تنظیم جریان سیال هیدرولیکی به داخل صفحات شیب دار، دنده‌های خودرو را به طور خودکار تغییر می‌دهد. این کار باعث بهبود عملکرد خودرو، کاهش مصرف سوخت و افزایش رانندگی راحت‌تر می‌شود.

به طور کلی، نقش گیربکس اتوماتیک در خودرو به افزایش راحتی رانندگی، بهینه‌سازی مصرف سوخت، کاهش استرس برای راننده و بهبود عملکرد خودرو می‌پردازد.

گیربکس چندین عملکرد دارد:

  • انتقال چرخش موتور به چرخ‌ها؛
  • سازگاری با وضعیت رانندگی سرعت چرخش، قدرت و گشتاور؛
  • معکوس کردن جهت چرخش در معکوس؛
  • قطع شدن موتور از چرخ‌ها در حالت نول.

در گیربکس، بسته به شرایط رانندگی، نسبت‌های مختلف دنده را می‌توان انتخاب کرد که توسط پینیون‌هایی با قطرهای مختلف تعریف می‌شوند. شفت محرک در سمت موتور (شفت اولیه) و شفت در ارتباط با چرخ‌ها (شفت ثانویه)، باید قبل از قفل شدن حرکت، سرعت چرخش مشابهی داشته باشند. این همان “کرابوتاژ” است.

برای این، مینی کلاچ‌ها، به شکل حلقه‌های صندلی مخروطی، “حلقه‌های هماهنگ‌سازی” وجود دارد. هنگامی‌که راننده به دنده تغییر می‌دهد، آن‌ها به‌تدریج ترمز می‌کنند و دنده‌ها رابین دنده‌های شفت اولیه و چرخ‌دنده‌های شفت ثانویه تطبیق می‌دهند.

گیربکس اتوماتیک
گیربکس اتوماتیک

چگونه می‌توان مشکلات گیربکس اتوماتیک را تشخیص داد؟

برای تشخیص مشکلات گیربکس اتوماتیک، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. برخی از روش‌های رایج شامل موارد زیر است:

1. بررسی سطح روغن گیربکس: در صورتی که سطح روغن گیربکس پایین باشد، ممکن است مشکلاتی در گیربکس اتوماتیک رخ دهد. بنابراین، بررسی سطح روغن گیربکس و تأمین سطح مناسب آن می‌تواند به تشخیص مشکلات کمک کند.

2. بررسی وضعیت روانکار: وضعیت روانکار از جمله مؤثرترین عوامل در عملکرد گیربکس اتوماتیک است. بنابراین، بررسی وضعیت روانکار، از جمله چک کردن نشتی سیال، بررسی سطح سیال و چک کردن سیال تمیز و باکیفیت است.

3. بررسی وضعیت شیفتر: اگر گیربکس اتوماتیک شیفتر دارد، بررسی وضعیت شیفتر، از جمله چک کردن آیا شیفتر به درستی کار می‌کند و آیا به جای درست قرار گرفته است، می‌تواند به تشخیص مشکلات کمک کند.

4. بررسی کدهای خطا: در بسیاری از خودروهای جدید، سیستم خودتشخیصی خطا وجود دارد که از طریق آن می‌توان کدهای خطا را تشخیص داد. بنابراین، بررسی کدهای خطا با استفاده از دستگاه تشخیص خطا، می‌تواند به تشخیص مشکلات کمک کند.

5. بررسی عملکرد گیربکس: برای تشخیص مشکلات گیربکس اتوماتیک، می‌توانید تغییر دنده‌ها را بررسی کنید و عملکرد گیربکس را ارزیابی کنید.

6. چراغ هشدار گیربکس روشن شده است: در بعضی از خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک، چراغ هشداری روشن می شود تا به راننده اطلاع دهد که در گیربکس مشکلی وجود دارد. این مشکلات ممکن است با خطایی در سنسورهای گیربکس، نقص در موتور یا پمپ هیدرولیکی و … مرتبط باشند.

7. تغییرات نامناسب دنده: در صورتی که در زمان تغییر دادن دنده، صدایی غیرعادی شنیده می شود یا حرکت خودرو به صورت نامناسب است، این نشانه بر وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک می باشد.

8. افزایش مصرف سوخت: گیربکس اتوماتیک خودرو ممکن است در صورت وجود مشکل، بیشترین مصرف سوخت را داشته باشد. بنابراین، اگر مصرف سوخت خودرو شما ناگهانی افزایش یافته است، ممکن است به دلیل مشکل در گیربکس اتوماتیک باشد.

9. افت سرعت و عملکرد: در صورتی که خودرو شما در زمان شتاب دادن، به صورت نامناسب عمل کرده و سرعت خودرو افت کرده است، می تواند به علت وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک باشد.

10. لرزش یا صدای عجیب: در صورت وجود لرزش یا صدایی غیرعادی در هنگام حرکت خودرو، ممکن است به دلیل مشکل در گیربکس اتوماتیک باشد. این لرزش و صدا ممکن است ناشی از نقص در پمپ هیدرولیکی یا سیستم مکانیکی گیربکس باشد.

 

اگرچه ترجیحات شخصی همیشه با توجه به تجربه رانندگی (نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک) متفاوت است، اما ازنظر فنی این سؤال روشن است: گیربکس‌های اتوماتیک امروزی شاهکارهای فناوری در نظر گرفته می‌شوند، مهندسی مدرن و سطح بسیار بالایی از راحتی رانندگی را تضمین می‌کنند. متأسفانه، این سازه‌های بسیار فنی گاهی اوقات به خرابی‌ها بسیار حساس هستند و بنابراین باید در معرض تعمیر و نگهداری مداوم قرار گیرند. نشانه‌های معمول گیربکس اتوماتیک معیوب عبارت‌اند از:

یک حرکت تند و سریع در طول فرآیند تعویض

درگیر کردن دنده‌ها سخت یا غیرممکن است

خودرو قدرت خود را از دست می‌دهد و شتاب نمی‌گیرد

نویز غیرمعمول در ناحیه قرارگیری گیربکس اتوماتیک

همچنین روغن هیدرولیک مشکی سوخته که بوی بد می‌دهد و برنامه اضطراری که فعال می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده گیربکس آسیب‌دیده باشد. بنابراین، با شناسایی عناصر آسیب‌دیده، می‌توانید در هزینه‌ تعمیر گیربکس‌ اتوماتیک صرفه‌جویی کنید.

رفلکس اول: تعمیرگاه تخصصی پیدا کنید

اگر یک یا چند مورد از نشانگرهای ذکرشده قبلی نشان می‌دهد که گیربکس اتوماتیک نیاز به تعمیر دارد، فوراً بدترین را تصور نکنید. تعویض گیربکس کامل تنها آخرین مرحله است.

گیربکس
گیربکس

ابتدا به دنبال یک کارگاه مناسب باشید که در بهترین حالت در تعمیر گیربکس تخصص دارد. این تعمیرگاه‌های تخصصی اغلب دارای تجهیزات تشخیصی مناسب و پرسنل مجرب هستند تا عیب را به‌سرعت پیدا کنید. گاهی اوقات کارگاه فقط اجزای جداگانه گیربکس را جایگزین می‌کند. البته هزینه‌ها به نوع و میزان آسیب و قطعاتی که باید تعویض شوند بستگی دارد. بنابراین تعیین هزینه یکجا برای تعمیر گیربکس اتوماتیک دشوار است. بااین‌حال، به دلیل پیچیدگی مشکل، هزینه‌ها می‌تواند به‌سرعت به مقادیر سرگیجه‌آور اضافه شود.

اگر گیربکس در صورت آسیب تعمیر و تعویض نشد، توصیه می‌شود در طول تعمیر، گیربکس تعمیرات اساسی انجام شود. به‌این‌ترتیب از نقص‌های بعدی جلوگیری می‌کنید و درعین‌حال در هزینه‌های بعدی صرفه‌جویی می‌کنید. اگر گیربکس اتوماتیک قابل تعمیر نباشد، کارگاه‌های تخصصی ممکن است گیربکس‌های جایگزین نیز داشته باشند.

چگونه می‌توان از خرابی گیربکس اتوماتیک پیشگیری کرد؟

6- تعمیر و نگهداری منظم: برای جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک، تعمیرات و نگهداری منظم این سیستم بسیار حائز اهمیت است. با انجام تعمیرات منظم و تعویض قطعات خراب، می توان خرابی های احتمالی را کاهش داد و زمان عمر گیربکس را افزایش داد.

7- استفاده صحیح از خودرو: رعایت راهنمایی های تولید کننده و استفاده صحیح از خودرو، نقش مهمی در کاهش خرابی های گیربکس اتوماتیک دارد. برای مثال، استفاده از دوال کمکی برای توقف در حین حرکت، از بین بردن سرعت خودرو در زمان تغییر دنده و عدم استفاده از گاز هنگام توقف، می تواند به پایداری گیربکس اتوماتیک کمک کند.

8- جلوگیری از افزایش دمای گیربکس: افزایش دمای گیربکس اتوماتیک می تواند باعث خرابی این سیستم شود. برای جلوگیری از افزایش دمای گیربکس، باید از تعویض روغن گیربکس در زمان مناسب و استفاده از گرمایش دهنده داخل خودرو قبل از شروع حرکت استفاده کرد.

9- عدم استفاده از خودرو در شرایط سخت: استفاده از خودرو در شرایط سخت مانند رانندگی در آب و رانندگی در جاده های غیر آسفالتی می تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک شود. برای جلوگیری از خرابی در این شرایط، باید از دنده های مناسب و سرعت مناسب برای رانندگی استفاده کرد و خودرو را با نرمی و دقت در این شرایط حرکت داد.

 

تعویض یا تعمیر گیربکس، کدام راه‌حل منطقی‌تر است؟

تعویض گیربکس اتوماتیک یکی از راه‌های حل مشکلات جدی ممکن است باشد، اما این راه‌حل بسیار گران قیمت و زمان‌بر است. اگر مشکلات گیربکس کمی جدی نباشد، ممکن است با تعمیر قطعات گیربکس بتوان آن را به خوبی تعمیر کرد. این کار به طور قابل توجهی کمترین هزینه و زمان را به دنبال دارد.

از طرف دیگر، برای تعویض گیربکس، باید اطمینان حاصل کرد که گیربکس جدید با مشخصات خودرو سازگار است. همچنین، برخی از خودروها دارای گیربکس‌های خاصی هستند که باید با دقت بسیار بالا تعویض شوند.

با توجه به هزینه بالای تعویض گیربکس، تعمیر گیربکس یک راه‌حل منطقی‌تر به نظر می‌رسد، مگر اینکه گیربکس به طور کامل خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. همچنین، رعایت نکاتی که در پاسخ به سوالات قبلی ذکر شده، می‌تواند باعث طول عمر بیشتر و بهبود کارکرد گیربکس باشد.

بدیهی است که تعمیر اغلب جایگزین ارزان‌تری در مقایسه با تعویض کل گیربکس اتوماتیک است. بااین‌حال، در صورت سایش بیش‌ازحد، به‌عنوان‌مثال به دلیل فرسوده یا شکننده بودن دنده، دیگر تعمیر توصیه نمی‌شود. بااین‌حال، اگر بتوان مشکل را با مهروموم‌های جدید، نوارهای ترمز جدید یا صفحات کلاچ جدید حل کرد، تعمیر قطعاً ارزش آن را دارد. حتی در مورد خطاهای مربوط به واحد کنترل یا مبدل گشتاور، تعمیرات اساسی یا تعویض مبدل کافی است.

درنهایت اینکه تعمیر برای گیربکس خودروی شما مناسب‌تر است یا تعویض کامل آن پس از بررسی کامل گیربکس توسط استادکار متخصص مشخص می‌شود، اگر کارشناس تشخیص دهد که تعمیر گیربکس بی‌فایده است یا هزینه‌ی بالایی برای شما به همراه دارد، گزینه تعویض کامل گیربکس اتوماتیک جایگزین تعمیر می‌شود. در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک هر دو توسط کارشناسان ما در صورت نیاز انجام می‌شوند.

تعویض گیربکس اتوماتیک در مقایسه با برخی از تعمیرات مربوط به گیربکس زمان‌برتر است اما درصورتی‌که خودرو شما نیاز به این فرایند داشته باشد انجام آن ضروری است، زمان و هزینه انجام انواع خدمات گیربکس اتوماتیک در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک پس از مشخص شدن نوع مشکل گیربکس توسط کارشناس مربوطه به شما اعلام می‌شود. این امر به شما در برنامه‌ریزی کمک خواهد کرد.

گیربکس اتوماتیک
گیربکس اتوماتیک

نکات نگهداری گیربکس اتوماتیک

برخی از نکات نگهداری گیربکس اتوماتیک عبارتند از:

1- رعایت سرویس دوره‌ای گیربکس اتوماتیک طبق دستورالعمل تولید کننده خودرو.
2- استفاده از روغن مناسب با استاندارد مشخص شده توسط تولید کننده خودرو.
3- انجام سرویس و تعویض روغن گیربکس اتوماتیک به موقع.
4- جلوگیری از حمل بار سنگین در حد توانایی خودرو.
5- جلوگیری از تلاش بیش از حد برای شتاب دادن خودرو.
6- عدم استفاده از خودرو در محیط‌های پر گرد و غبار و آب و هوای بسیار گرم و سرد.
7- جلوگیری از حمل و نقل در شرایط رانندگی سخت مانند مسیر‌های کوهستانی یا محیط‌هایی با سطح بی‌ثبات.
8- اجتناب از ترمز کردن بیش از حد در سرعت‌های بالا که ممکن است باعث گرم شدن گیربکس شود.
9- اجتناب از تغییر دنده در حالت شتاب دهی شدید.
10- بررسی نشانگرهای گیربکس اتوماتیک برای اطمینان از عملکرد صحیح آن.

مانند موتور، توصیه می‌کنیم روغن گیربکس اتوماتیک را هر از چند گاهی تعویض کنید. اگرچه سازندگان تبلیغ می‌کنند که روغن گیربکس عمر خودرو را دوام می‌آورد، اما در طول سال‌ها کیفیت آن را از دست می‌دهد، بنابراین روغن‌کاری بهینه دیگر تضمین نمی‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود روغن را بعد از 60000-80000 کیلومتر تعویض کنید.

اگر روغن گیربکس اتوماتیک در کارگاه تعویض شود، تعمیرگاه تخصصی باید “روغن شویی” را نیز انجام دهد. این کار تمام باقیمانده‌ها را از خطوط و خنک‌کننده روغن پاک می‌کند. هزینه تعویض روغن با فلاشینگ به‌طورکلی مقرون‌به‌صرفه است، اما قیمت، ازجمله، با درجه آلودگی گیربکس تعیین می‌شود.

 

نقش روغن گیربکس اتوماتیک در خودرو چیست؟

روغن گیربکس اتوماتیک نقش مهمی در عملکرد صحیح گیربکس دارد. این روغن، به عنوان یک ماده خنثی و خنثی کننده انتقال حرارت، گرمای تولید شده در داخل گیربکس را جذب کرده و از آسیب به قطعات حساس مانند شیرها، کاماتورها و دوشاخه‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین، روغن گیربکس اتوماتیک برای روان کردن حرکت دهنده‌های داخلی و حرکتی قطعات مورد نیاز است. به علاوه، این روغن برای جلوگیری از افزایش سایش، اصطکاک و فرسایش قطعات، لازم است منظماً تعویض شود. به طور کلی، روغن گیربکس اتوماتیک از عمر و عملکرد صحیح گیربکس تأثیر بسزایی دارد.

روغن گیربکس یک روان کننده مهم در هر وسیله نقلیه برای جلوگیری از پارگی شاسی یا سیستم کلی گیربکس اتوماتیک است. در محفظه موتور قطعات فلزی وجود دارد که گرم می‌شوند و با یکدیگر تماس پیدا می‌کنند. بدون روان کننده‌هایی مانند روغن، سایش می‌تواند به‌سرعت رخ دهد و مشکلاتی مانند آسیب به گیربکس رخ دهد. به لطف روغن گیربکس، از اصطکاک ناخواسته جلوگیری می‌شود و عمر وسیله نقلیه شما افزایش می‌یابد.

عملکرد صحیح یک گیربکس اتوماتیک تا حدی توسط روغن گیربکس تضمین می‌شود که اجزای مختلف گیربکس را روغن‌کاری کرده و در دمای پایدار نگه می‌دارد. سیستم گیربکس باید به‌طور مرتب بررسی شود تا عمر آن طولانی شود.

خودروهای اتوماتیک سیستم کلاچ را با مبدل گشتاور هیدرولیک جایگزین می‌کنند. این مبدل با روغن گیربکس کار می‌کند و هنگام تعویض دنده یا در حالت ساکن خودرو، گیربکس را از موتور جدا می‌کند. این سیستم به جعبه اجازه می‌دهد تا با توجه به اطلاعاتی که دریافت می‌کند، مناسب‌ترین دنده را برای موتور انتخاب کند. بررسی سطح و وضعیت روغن گیربکس و همچنین وضعیت فیلترها به اطمینان از عملکرد صحیح دنده‌ها کمک می‌کند.

بر خلاف سایر روغن‌ها در خودرو، بررسی روغن گیربکس اتوماتیک به‌صورت گرم انجام می‌شود. بنابراین لازم است ماشین را حدود ده کیلومتر برانید تا موتور به دمایی برسد که مطابق باحالت کارکرد عادی است.

وقتی این ده کیلومتر را طی کردید، در جای صاف پارک کنید، ترمزدستی را بگیرید، اما موتور را خاموش نکنید. سپس انتخاب‌گر دنده را حداقل سه بار در تمام موقعیت‌ها حرکت دهید و سپس آن را در موقعیت پارک (P) نگه دارید.

با استفاده از دفترچه راهنمای سرویسی که قبلاً با آن مشورت کرده‌اید، مخزن روغن گیربکس را پیدا کنید. یکپارچه تمیز تهیه کنید. میله اندازه‌گیری را از مخزن خارج کنید، آن را پاک‌کنید و دوباره در مخزن قرار دهید. دوباره حذفش کن در نظر گرفته می‌شود که علامت باقی‌مانده توسط روغن گیربکس در سطح کامل روی میله اندازه‌گیری باشد.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک
تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

پر کردن و تخلیه روغن گیربکس اتوماتیک

پر کردن و تخلیه روغن گیربکس اتوماتیک برای نگهداری و عملکرد صحیح گیربکس بسیار مهم است. برای پر کردن روغن گیربکس اتوماتیک، ابتدا باید روغن استاندارد و مناسب با گیربکس خودرو خریداری کنید. سپس با استفاده از شیشه اندازه‌گیری مخصوص، میزان روغن مورد نیاز برای پر کردن گیربکس را تعیین کرده و بازوی شلنگ پر کردن روغن را به داخل دهانه پر کردن روغن گیربکس متصل کنید. سپس روغن را با فشار کمی از شلنگ پر کنید تا روغن به طور کامل به داخل گیربکس برود.

برای تخلیه روغن گیربکس اتوماتیک نیز ابتدا باید خودرو را در حالت پارک قرار داده و سپس با استفاده از شلنگ تخلیه روغن، روغن قدیمی را از داخل گیربکس خارج کنید. پس از تخلیه کامل روغن، شلنگ تخلیه روغن را جدا کنید و سپس پیچ درپوش تخلیه روغن را باز کنید و پیشنهاد می‌شود فیلتر روغن گیربکس را هم به صورت همزمان تعویض کنید. در ادامه با توجه به میزان روغن مورد نیاز، روغن تازه را با استفاده از شیشه اندازه‌گیری مخصوص و بازوی شلنگ پر کننده به داخل دهانه پر کردن روغن گیربکس بریزید. سپس پیچ درپوش تخلیه روغن را بسته و با چرخاندن موتور، اطمینان حاصل کنید که میزان روغن به طور کافی و درستی به گیربکس رسیده است.

اگر هنگام خواندن نشانگر سطح روغن پر نیست، آن را تا سطح پرکنید و مرتباً چک کنید تا از آن بیشتر نشود. کتابچه راهنمای راننده خود را برای روغن گیربکس توصیه‌شده توسط سازنده خود برای مدل خود بررسی کنید، از دیگری استفاده نکنید.

گاهی اوقات دانه‌های گردوغبار یا براده‌های فلزی ریز روی گیج وجود دارد: این امر فرسودگی سیستم را ثابت می‌کند، در این صورت خودروی خود را توسط یک متخصص بررسی کنید. گاهی اوقات روغن سیاه می‌شود، این نشانه آن است که سیستم باید تخلیه شود.

سازندگان عموماً روغن‌گیری گیربکس را هر 2 سال یا هر 50000 کیلومتر توصیه می‌کنند. عملیات تعویض روغن آسان نیست و بستگی به مدل خودرو دارد. برخی از وسایل نقلیه ممکن است حتی پلاگین تخلیه نداشته باشند.  در اغلب موارد روغنی که برای گیربکس خودرو استفاده می‌شود با روغن‌موتور یکسان نیست. برای جلوگیری از سردرگمی، توصیه می‌کنیم گیربکس اتوماتیک خودروی خود را توسط یک متخصص تعمیر و نگهداری کنید.

 

فرایند تعمیر گیربکس اتوماتیک

هنگامی‌که مشکلاتی در گیربکس اتوماتیک شما ایجاد می‌شود، بسیار مهم است که مراحل عیب‌یابی صحیح گیربکس را بدانید. در غیر این صورت، ممکن است مشکلی را حدس بزنید که گیربکس شما ممکن است نداشته باشد و زمان و هزینه را برای رفع آن هدر دهید. به همین دلیل مراجعه به مراکز تخصصی در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک اهمیت بالایی دارند.

دانستن علت دقیق مشکلات گیربکس به این معنی است که می‌توانید آن را در اسرع وقت و با حداقل هزینه تعمیر کنید، که درنهایت چیزی است که همه می‌خواهند. بنابراین، مطمئناً چند مرحله برای تصحیح عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک وجود دارد و در اینجا اصول اولیه را توضیح خواهیم داد.

فرایند تعمیر گیربکس اتوماتیک به طور کلی شامل مراحل زیر می‌شود:

1. تشخیص مشکل: در ابتدا باید با استفاده از تجهیزات تعمیرگاه و تجربه کاری، مشکل گیربکس اتوماتیک تعیین شود. برای تشخیص مشکلات مختلف، مانند نویز غیر طبیعی، لرزش، عدم تعویض دنده، افت توان و… از دستگاه‌های تست مانند اسکنر، تست لوله‌ها و…

2. باز کردن گیربکس: پس از تشخیص مشکل، گیربکس باید باز شود تا بتوان تعمیرات لازم را انجام داد. این کار بسیار پیچیده و نیاز به دانش فنی دقیق دارد. در این مرحله، قطعات گیربکس شامل بوش، رولبرینگ، گلویی، دنده ها، کلاچ و…

3. تعویض قطعات: در صورت لزوم، قطعات معیوب با قطعات جدید جایگزین می‌شوند.

4. تعویض روغن گیربکس: در این مرحله، روغن استفاده شده در گیربکس با روغن تمیز جایگزین می‌شود. برخی تعمیرکاران پیشنهاد می‌دهند که بعد از تعویض روغن، ماشین برای چند روزی رانده نشود تا روغن به خوبی در گیربکس توزیع شود.

5. بازسازی: پس از تعویض قطعات معیوب و روغن، گیربکس بازسازی می‌شود و قطعات با توجه به دستورالعمل‌های سازنده تنظیم و تنگ کرده می‌شوند.

6. تست گیربکس: پس از بازسازی، گیربکس تست می‌شود تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.

 

اصول عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک

برای انجام عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک به دقیق‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین روش ممکن، قبل از اینکه تصمیم بگیرید ماشین خود را به مغازه ببرید، باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید. اگر مشکل آن‌قدر پیشرفته است که نمی‌توانید خودتان آن را برطرف کنید، مشخص کردن علت دقیق همچنان می‌تواند به آسان‌تر شدن تعمیرات برای شما و فروشگاه کمک کند.

ابتدا سعی کنید مشکل را مشخص کنید

ازآنجایی‌که درک می‌کنید که وسیله نقلیه شما باید چه احساسی داشته باشد و بیش از دیگران از آن استفاده کند، سعی کنید مشکل را خودتان تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال، نشتی زیر ماشین خود را بررسی کنید، دنده‌ها را تعویض کنید یا مشخص کنید که آیا در حال لیز خوردن است.

بررسی روغن گیربکس اتوماتیک

کار بعدی این است که روغن گیربکس را بررسی کنید، زیرا اکثر مشکلات گیربکس اتوماتیک به دلیل سطح پایین روغن یا روغن  گیربکس اتوماتیک نامناسب و ناکارآمد است. بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، حتماً سطح و وضعیت مایعات را بررسی کنید. اگر سطح روغن پایین باشد، باید روغن گیربکس بیشتری را همان‌طور که در دفترچه راهنمای مالک مشخص‌شده است اضافه کنید، درحالی‌که روغن گیربکس آلوده، سیاه یا سوخته نیاز به تعویض کامل روغن و فیلتر دارد.

کدهای تشخیصی داخلی

اگر روغن گیربکس خوب به نظر می‌رسد، یا افزودن یا جایگزینی روغن به حل مشکل کمک نکرده است، گام بعدی در عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک این است که کامپیوتر داشبورد خودروی خود را برای وجود کدهای OBD جستجو کنید.

اگر هیچ کد OBD نمایش داده نمی‌شود یا نمی‌توانید راه‌حلی بیابید، باید به دفترچه راهنمای تعمیر یا وب سایت برای ساخت و مدل وسیله نقلیه خود مراجعه کنید. کتابچه راهنمای تعمیرات اغلب بسیار عمیق‌تر است، اگرچه شما باید برای آن‌ها هزینه کنید.

نگاهی حرفه‌ای داشته باشید

آخرین کاری که باید انجام دهید اگر سایر روش‌های عیب‌یابی گیربکس شکست‌خورده باشد، معاینه خودرو توسط متخصص گیربکس است. یک فرد باتجربه‌تر می‌تواند به حل برخی از مشکلات کمک کند، که اگر مشکلی بیش‌ازحد پیچیده باشد که به‌تنهایی حل نشود، توصیه می‌شود.

برآورد هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

برآورد هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به میزان خرابی و نوع قطعاتی که نیاز به تعویض دارند دارد. برای مثال، تعویض برخی قطعات ساده مانند فیلتر و روان‌کننده‌ها کم هزینه‌تر از تعویض قطعات پیچیده‌تر مانند کیت تعمیر یا جعبه دنده می‌باشد. علاوه بر این، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ممکن است بسته به نوع خودرو و مدل آن، منطقه جغرافیایی و سطح تخصص مکانیکی که به آن اقدام می‌کند، متفاوت باشد. برای برآورد دقیق هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک، بهتر است با تکنسین یا مکانیک خودرو خود مشورت کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از مواردی است که کاملاً به نوع خودرو شما و میزان آسیب وابسته است، اگر آسیب واردشده به گیربکس خودروی شما در مراحل ابتدایی شناسایی و رفع شود هزینه تعمیر کمتر خواهد بود

اگر فردی که گیربکس خودروی شمارا تعمیر می‌کند دانش و مهارت کافی در این حوزه داشته باشد می‌تواند مشکل گیربکس شمارا به‌درستی شناسایی و رفع کند درنتیجه هزینه تعمیرات کمتر خواهد بود چراکه نیاز به چندین بار هزینه و هزینه مجدد نیست.

یکی از مواردی که می‌تواند در هزینه تعمیر گیربکس صرفه‌جویی قابل‌توجهی به همراه داشته باشد سرویس به‌موقع گیربکس اتوماتیک است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. سرویس گیربکس اتوماتیک بخش مهم و قابل‌توجهی در فرایند تعمیر و نگهداری خودرو است.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک

اگر خودروی شما علائمی را نشان می‌دهد که ممکن است گیربکس اتوماتیک ما مشکل داشته باشد، باید سریعاً یک قرار ملاقات با مکانیک خود بگذارید تا آن را بررسی کند و تصمیم بگیرید که آیا زمان تعمیر گیربکس فرارسیده است یا آن را به‌طور کامل تعویض کنید.

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک

– گیربکس در دنده مناسب درگیر نمی‌شود: این مشکل در گیربکس دستی کاملاً رایج است. شایع‌ترین دلایل عدم درگیر شدن گیربکس هنگام تعویض دنده، کمبود روغن گیربکس یا مشکل در کابل شیفتر است.

خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک نیز ممکن است با این مشکل مواجه شوند. بااین‌حال، تعویض دنده در خودروهای اتوماتیک با کنترل سیستم‌های کامپیوتری روی برد انجام می‌شود، بنابراین اگر در خودرویی با گیربکس اتوماتیک با این مشکل مواجه شدید، بهتر است رایانه را بررسی کنید.

– نشت روغن گیربکس: روغن گیربکس نقش مهمی در تعویض دنده‌ها در داخل جعبه دارد. اگر متوجه نشت روغن قرمزرنگ از زیر خودرو خود شدید، این روغن گیربکس است. این‌یک علامت بسیار بد است و باید بلافاصله قبل از اینکه ماشین شما آسیب جبران‌ناپذیری ببیند تعمیر شود. هرگونه از دست دادن روغن گیربکس، حتی چند قطره، نشانه بدی است. برای اطمینان از اینکه وسیله نقلیه شما سطح مناسبی از روغن گیربکس را دارد، باید به‌طور مرتب سطح روغن را از طریق میله اندازه‌گیری چک کنید.

– تعویض کند یا از دست دادن دنده‌ها: اگر متوجه شدید که وسیله نقلیه شما دنده‌ها را از دست می‌دهد یا بعد از مدت‌زمان طولانی‌تری به دنده بعدی تغییر می‌کند، به این معنی است که گیربکس مشکل دارد. معمولاً این مشکلات ناشی از کمبود روغن گیربکس یا روغن گیربکس آلوده است که به دلیل نشتی ایجاد می‌شود.

– از دست دادن برق خودرو: تصور کنید که در جاده هستید و احساس می‌کنید که قدرت خودروی شما در حال از دست دادن است. متوجه می‌شوید که موتور کاملاً کار می‌کند، اما ماشین هنوز شتاب نمی‌گیرد. این نشانه واضحی از خرابی گیربکس است. بااین‌حال، همیشه مشکل گیربکس نیست که باعث این کمبود نیرو می‌شود. بنابراین، بهتر است گیربکس خود را به‌درستی توسط یک مکانیک خوب تشخیص دهید.

 

بعضی از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک عبارتند از:
– نقص در عملکرد محرک هیدرولیکی
– خرابی کامل ترمز‌های داخلی
– کمبود یا آسیب به روغن گیربکس
– خرابی صفحه کلاچ
– مشکل در محور خروجی و سیستم چرخ دنده
– خرابی موتور اتوماتیک
– مشکلات سنسور و مدار الکتریکی
– سایر مشکلات مربوط به قطعات و موارد مختلف درون گیربکس اتوماتیک.

 

نصب گیربکس اتوماتیک

نصب گیربکس اتوماتیک برای خودروهایی که از گیربکس دستی استفاده می‌کنند، ممکن است به عنوان یک پروژه بزرگ محسوب شود. برای نصب گیربکس اتوماتیک، ابتدا باید گیربکس دستی را از خودرو جدا کرد و سپس گیربکس اتوماتیک را به جای آن نصب کرد. این کار نیاز به تجربه و دانش فنی دارد و بهتر است به یک مکانیک ماهر و متخصص مراجعه کنید.

نصب گیربکس اتوماتیک شامل مراحل زیر است:

1. جداسازی گیربکس دستی: برای نصب گیربکس اتوماتیک، ابتدا باید گیربکس دستی را از خودرو جدا کنید. این شامل جداسازی کلیه قطعات مربوط به گیربکس دستی مانند دسته تغییر دنده، کابل‌های شیفتر و … است.

2. نصب گیربکس اتوماتیک: پس از جداسازی گیربکس دستی، باید گیربکس اتوماتیک را به جای آن نصب کنید. این شامل نصب قطعات جدید مانند پدال‌های گاز و ترمز، کابل‌های شیفتر، سیم‌های برق و … است.

3. تنظیمات و تست: پس از نصب گیربکس اتوماتیک، باید تنظیمات لازم را انجام داده و سپس تست‌های لازم را برای اطمینان از صحیح بودن نصب انجام داد.

در نهایت، باید توجه داشت که نصب گیربکس اتوماتیک برای خودروهایی که از گیربکس دستی استفاده می‌کنند، ممکن است هزینه بالایی داشته باشد و بهتر است قبل از شروع به کار، با یک مکانیک ماهر و متخصص مشورت کنید.

تعویض فیلتر گیربکس

فیلتر گیربکس اتوماتیک یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. این فیلتر نقش مهمی در حفظ سلامت گیربکس اتوماتیک دارد، چرا که این فیلتر ناخالصی‌ها، خاک و ذرات سرباره را جذب می‌کند که در روغن گیربکس اتوماتیک وجود دارند و از عملکرد صحیح گیربکس اتوماتیک مانع می‌شوند.

فیلتر گیربکس اتوماتیک باید در بازه‌های زمانی مشخص تعویض شود تا گیربکس به خوبی کار کند. بیشتر تولیدکنندگان خودرو برای تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک یک برنامه تعمیر و نگهداری در دفترچه راهنمای خودرو ارائه می‌دهند. این برنامه معمولا شامل بازه زمانی مشخصی برای تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک و یا تعویض آن در صورت نیاز است.

در صورتی که به علت نداشتن برنامه تعمیر و نگهداری و یا تعویض فیلتر به موقع، فیلتر گیربکس اتوماتیک نتواند ناخالصی‌ها را جذب کند، گیربکس اتوماتیک ممکن است دچار مشکلاتی مانند لرزش و شتاب بیش از حد شود. لذا توصیه می‌شود که در هنگام تعمیر و نگهداری خودرو، تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک نیز در نظر گرفته شود.

فیلتر گیربکس در بالای مخزن گیربکس اتوماتیک قرار دارد و روغن اضافی گیربکس را جذب می‌کند. فیلتر همچنین در زیر لوله پیکاپ قرار دارد که به پمپ روغن متصل می‌شود. هدف فیلتر گیربکس جمع‌آوری هرگونه آلودگی در سیالات روان کننده مانند کثیفی و زباله است و از ارسال آن‌ها به داخل گیربکس جلوگیری می‌کند. با بزرگ‌تر شدن گیربکس، فرسودگی و پارگی عمومی ممکن است باعث شود که براده‌های فلزی نیز وارد روغن گیربکس شوند. فیلتر گیربکس به حذف این براده‌ها نیز کمک می‌کند.

 

تغییر فیلتر گیربکس اتوماتیک

تغییر فیلتر گیربکس اتوماتیک یکی از مراحل مهم در نگهداری و تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو است. فیلتر گیربکس اتوماتیک برای حفظ کیفیت روغن و جلوگیری از ورود ذرات ناخواسته به داخل گیربکس بسیار مهم است.

برای تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک ابتدا باید خودرو را بر روی دکل یا جک بالا برد و از زیر خودرو به فیلتر دسترسی پیدا کرد. سپس فیلتر قدیمی را با یک فیلتر جدید تعویض کرده و محل قرارگیری آن را با دقت بررسی کنید.

پس از تعویض فیلتر، باید روغن گیربکس اتوماتیک را هم تعویض کرد. بهتر است قبل از تعویض فیلتر و روغن، دستورالعمل‌های تعویض روغن و فیلتر گیربکس اتوماتیک خودرو را مطالعه کرده و به دقت رعایت کنید.

مانند هر نوع فیلتر دیگری، فیلتر گیربکس درنهایت با زباله، کثیفی، براده‌های فلزی و سایر آلاینده‌ها درصورتی‌که هرگز تعویض نشود، مسدود می‌شود. این باعث می‌شود که نتواند کار خود را انجام دهد، که به‌نوبه خود باعث دور شدن آلاینده‌ها می‌شود و به‌طور بالقوه می‌تواند به گیربکس آسیب برساند.

تعیین اینکه آیا فیلتر گیربکس نیاز به تغییر دارد می‌تواند یک کار چالش‌برانگیز است زیرا در گیربکس قرار دارد. در اصل، شما باید گیربکس را بازکنید تا بررسی کنید که آیا فیلتر گیربکس مسدود شده است یا خیر و نیاز به تعویض دارد. خوشبختانه، چند نشانه وجود دارد که می‌توانید به دنبال آن‌ها باشید که نشان می‌دهد ممکن است نیاز به تعویض فیلتر گیربکس خود داشته باشید. این علائم شامل موارد زیر است:

  • بوی روغن گیربکس – اگر متوجه شدید که مایع گیربکس شما شروع به ایجاد بوی سوختگی کرده است، ممکن است نتیجه گرفتگی فیلتر باشد.
  • رنگ‌روغن گیربکس – اگر مایع گیربکس به رنگ تیره‌تر از حد معمولی تبدیل‌شده است، احتمالاً به دلیل گرفتگی فیلتر است.
  • صداهای عجیب‌وغریب – اگر هنگام تعویض دنده صداهای عجیب‌وغریب می‌شنوید، ممکن است مشکلی مربوط به گرفتگی فیلتر باشد.
  • تعویض دنده بدشکل – اگر در تعویض دنده‌ها مشکل دارید، ممکن است به این دلیل باشد که فیلتر گیربکس شما دیگر کار خود را انجام نمی‌دهد.

این‌ها همه نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد فیلتر گیربکس شما باید عوض شود. بااین‌حال، در حالت ایدئال، بهتر است قبل از بروز هر یک از این مشکلات، فیلتر خود را تغییر دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه می‌شود هر زمان که مجبور به تعویض روغن گیربکس هستید، فیلتر گیربکس خود را تعویض کنید. معمولاً وقتی نیاز به انجام این کار دارید، دفترچه راهنمای مالک به شما اطلاع می‌دهد. برخی از خودروها همچنین دارای یک کامپیوتر داخلی هستند که عمر روغن خودرو را بررسی می‌کند و تشخیص اینکه چه زمانی مایع گیربکس نیاز به تعویض دارد را آسان‌تر می‌کند.

روغن گیربکس اتوماتیک
روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس مناسب کدام است؟

نوع و درجه روغن گیربکس اتوماتیک برای هر خودرو متفاوت است و باید با توجه به دستورالعمل تولید کننده خودرو و مدل گیربکس، انتخاب شود. به طور کلی برای بیشتر خودروهای گیربکس اتوماتیک، روغن های ATF (Automatic Transmission Fluid) با درجات مختلف، از جمله Dexron III, Mercon V و ATF+4 مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما برای اطمینان بیشتر، بهتر است به کتابچه راهنمای خودرو مراجعه کنید و روغن مناسب را بر اساس توصیه تولید کننده استفاده کنید.

برای روغن روان کار، معیارها مانند روغن‌موتور نیست. به‌هیچ‌عنوان نباید از روغن‌موتور نوع 5W-30 برای وسیله نقلیه خود استفاده کنید. روغن‌های گیربکس اتوماتیک درواقع از طریق یک نام‌گذاری بین‌المللی تعیین می‌شوند. نام‌گذاری‌های GL-3 یا GL-5 غالب هستند. انتخاب روغن گیربکس اشتباه می‌تواند باعث آسیب شود. بنابراین، توصیه می‌کنیم قبل از خرید خود را در مورد روغن مورداستفاده مطلع کنید.

تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک یک چالش واقعی است. مشروط به ساخت‌وساز، روغن به‌طور کامل تخلیه نمی‌شود. تخلیه روغن قدیمی و شارژ مجدد مناسب آسان نیست. برای وسایل نقلیه مدرن، لازم است گیربکس اتوماتیک باید در تعمیرگاه تخصصی بررسی شود. تا روغن قدیمی از گیربکس خارج شود و روغن جدید به آن اضافه شود.

 

چه زمانی باید گیربکس را تعمیر کنم؟

ازآنجایی‌که گیربکس معیوب می‌تواند شمارا در معرض خطر قرار دهد، باید گیربکس خودروی خود را در اسرع وقت بررسی و تعمیر کنید. درواقع، هر چه بیشتر صبر کنید، خطر بدتر شدن مشکل بیشتر می‌شود. در مورد خطر تصادفات جاده‌ای هم همین‌طور است!

به همین دلیل مراقبت از گیربکس اتوماتیک خود بسیار مهم است. روغن گیربکس را به‌طور مرتب تعویض کنید و به‌محض اینکه متوجه هرگونه مشکلی در گیربکس خود شدید ، خودروی خود را برای سرویس یا تعمیر به مراکز تخصصی ببرید.

 

گیربکس اتوماتیک یکی از اجزای حیاتی خودرو است که نیاز به نگهداری منظم و تعمیر در صورت لزوم دارد. برای تعیین زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

1. رعایت برنامه نگهداری و تعمیرات منظم: برنامه نگهداری و تعمیرات منظم شامل تعویض روغن، تعویض فیلتر، تعویض سیال هیدرولیکی و بررسی وضعیت و تعویض قطعات پویا مانند سیمانتیک و تسمه‌های تایم می‌شود. اگر این برنامه‌ها رعایت نشود، مشکلات جدی در گیربکس اتوماتیک به وجود خواهد آمد.

2. اگر علائم عدم عملکرد گیربکس اتوماتیک را مشاهده کردید: مشکلاتی مانند صدای عجیب از گیربکس، لرزش بدنه خودرو، افت کیفیت تعشیق و سرعت خودرو می‌تواند علائمی از مشکلات گیربکس اتوماتیک باشد. در این صورت، باید به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کرده و گیربکس را بررسی کنید.

3. بررسی کیلومتر شمار خودرو: هر گیربکس اتوماتیک دارای عمر مفید خود است و در نهایت باید تعمیر یا تعویض شود. برای تعیین زمان تعمیر گیربکس، باید به کیلومتر شمار خودرو توجه کنید و مبادله گیربکس را به عنوان یکی از آخرین تعمیرات در نظر بگیرید.

در کل، نگهداری منظم و بررسی علائم عدم عملکرد بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات جدی در گیربکس اتوماتیک است.

گیربکس اتومات
گیربکس اتومات

علت تقه در گیربکس اتوماتیک چیست؟

تقه در گیربکس اتوماتیک ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. در ادامه، برخی از دلایل شایع تقه در گیربکس اتوماتیک را بررسی می‌کنیم:

1. کمبود روغن گیربکس: یکی از دلایل شایع تقه در گیربکس اتوماتیک، کمبود روغن گیربکس است. روغن گیربکس برای حفظ ویژگی‌های لغزشی و سایر ویژگی‌های کارکردی گیربکس بسیار حائز اهمیت است. اگر روغن گیربکس کافی نباشد، این ممکن است باعث ایجاد تقه در گیربکس شود.

2. خرابی ترمز: گاهی اوقات، تقه در گیربکس اتوماتیک به دلیل خرابی ترمز و ترمز گیری نامناسب ایجاد می‌شود. اگر ترمز ماشین به درستی کار نکند، گیربکس ممکن است به شدت تحمل کند و این باعث ایجاد تقه می‌شود.

3. خرابی کلاچ گیربکس: در برخی مدل‌های گیربکس اتوماتیک، کلاچ گیربکس برای تغییر دنده به کار می‌رود. اگر کلاچ گیربکس خراب شود، قابلیت تغییر دنده کاهش می‌یابد و این باعث ایجاد تقه می‌شود.

4. خرابی سیستم ترمز موتور: اگر سیستم ترمز موتور خراب شود، این ممکن است باعث ایجاد تقه در گیربکس شود. سیستم ترمز موتور برای کنترل سرعت و تنظیم سرعت در گیربکس اتوماتیک بسیار حائز اهمیت است.

در نهایت، برای رفع تقه در گیربکس اتوماتیک، بهتر است به یک مکانیک ماهر مراجعه کنید تا دلیل دقیق آن را تشخیص دهد و به شما راهنمایی کند.

 

انواع روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس اتوماتیک برای کارکرد بهینه گیربکس اتوماتیک خودرو بسیار حائز اهمیت است. انتخاب روغن مناسب برای گیربکس اتوماتیک، به عملکرد و عمر گیربکس خودرو کمک می‌کند. در ادامه، انواع روغن گیربکس اتوماتیک را بررسی می‌کنیم:

1. روغن گیربکس اتوماتیک Dexron: این نوع روغن برای بسیاری از خودروهای آمریکایی و ژاپنی مناسب است. این روغن دارای ویژگی‌هایی مانند پایداری حرارتی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون، پایداری در دمای پایین و بالا و کاهش سایش است.

2. روغن گیربکس اتوماتیک Mercon: این نوع روغن برای بسیاری از خودروهای آمریکایی مناسب است. این روغن دارای ویژگی‌هایی مانند پایداری حرارتی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون، پایداری در دمای پایین و بالا و کاهش سایش است.

3. روغن گیربکس اتوماتیک Type F: این نوع روغن برای بسیاری از خودروهای آمریکایی و اروپایی مناسب است. این روغن دارای ویژگی‌هایی مانند پایداری حرارتی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون، پایداری در دمای پایین و بالا و کاهش سایش است.

4. روغن گیربکس اتوماتیک CVT: این نوع روغن برای خودروهای دارای گیربکس متغیر پیوسته (CVT) مناسب است. این روغن دارای ویژگی‌هایی مانند پایداری حرارتی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون، پایداری در دمای پایین و بالا و کاهش سایش است.

5. روغن گیربکس اتوماتیک Dual Clutch: این نوع روغن برای خودروهای دارای گیربکس دوگانه (Dual Clutch) مناسب است. این روغن دارای ویژگی‌هایی مانند پایداری حرارتی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون، پایداری در دمای پایین و بالا و کاهش سایش است.

در هر صورت، برای انتخاب روغن مناسب برای گیربکس اتوماتیک خودرو، بهتر است به دستورالعمل‌های تولید کننده خودرو و روغن مراجعه کنید. همچنین، بهتر است روغن گیربکس اتوماتیک را به صورت منظم و به موقع تعویض کنید تا عمر و کارایی گیربکس خودرو را حفظ کنید.

روغن گیربکس
روغن گیربکس

زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بستگی به شرایط و نوع رانندگی شما دارد. با این حال، برخی تولیدکنندگان خودرو توصیه می‌کنند که روغن گیربکس اتوماتیک هر 60,000 تا 100,000 کیلومتر یا هر 3 تا 5 سال یکبار تعویض شود. همچنین، در صورتی که شما در شرایط سخت تری رانندگی می‌کنید، ممکن است نیاز به تعویض زودتری داشته باشید.

بهترین راه برای تعیین زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، مطالعه دستورالعمل‌های تولیدکننده خودرو است. همچنین، در صورتی که شما در شرایط سخت تری رانندگی می‌کنید، بهتر است روغن گیربکس اتوماتیک را به صورت منظم‌تر تعویض کنید. همچنین، در صورتی که شما مشکلاتی مانند نشتی روغن گیربکس اتوماتیک یا کاهش کارایی گیربکس را تجربه می‌کنید، بهتر است به یک تعمیرکار مجاز مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص داده و رفع کند.

 

علل بروز دنده اضطراری چیست؟

بروز دنده اضطراری ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از اصلی‌ترین علل آن، خرابی در سیستم گیربکس و دنده‌ها است. عیب‌یابی برای تعیین دلیل دقیق بروز دنده اضطراری، نیاز به بررسی تخصصی توسط متخصصان مجرب دارد. همچنین، شرایطی مانند بارش برف و یخبندان، کمبود روغن دنده‌ها، اشکال در سیستم ترمز و یا پایین آمدن ولتاژ باتری نیز می‌تواند باعث بروز دنده اضطراری شود. به هر حال، هرگاه دنده اضطراری در خودرو بروز کند، بهتر است در اولین فرصت به یک مکانیک خبره مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کند.

چه علتی می‌تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک شود؟

علل خرابی گیربکس اتوماتیک ممکن است شامل عواملی مانند نوسانات دمایی، نوسانات فشار، کثیف شدن روغن گیربکس، خرابی قطعات داخلی گیربکس و … باشد.

 

چگونه می‌توان گیربکس اتوماتیک را تعمیر کرد؟

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک، ابتدا باید علت خرابی را تشخیص داد و سپس با توجه به نوع خرابی، قطعات مورد نیاز را تعویض کرد. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک بهتر است به یک مکانیک ماهر و متخصص مراجعه کنید.

 

چه مدت زمانی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک نیاز است؟

مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع خرابی و میزان تعویض قطعات دارد. در برخی موارد، تعمیر گیربکس اتوماتیک ممکن است تا چند روز طول بکشد.

 

چقدر هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک است؟

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع خرابی و میزان تعویض قطعات دارد. هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ممکن است از چند صد دلار تا چند هزار دلار به بالا باشد.

 

آیا می‌توان گیربکس اتوماتیک را خودم تعمیر کنم؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک یک کار پیچیده است و برای انجام آن نیاز به تجربه و دانش فنی دارید. بهتر است به یک مکانیک ماهر و متخصص مراجعه کنید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک بر خلاف تصوری که می‌شود سخت‌تر است، تعداد مراکزی که دارای نیروی متخصص و باتجربه و دارای گواهی‌های بین‌المللی در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک هستند، بسیار محدود است، اغلب مراکز تعمیرگاه‌های کلی خودرو هستند و به‌صورت تخصصی در حیطه تعمیر گیربکس اتوماتیک فعالیت نمی‌کنند، تخصص صرف در حوزه تعمیر گیربکس سبب می‌شودت تعمیرگاه دارای ابزار و دستگاه‌های مدرن و به‌روز برای سرویس، تعمیر و تعویض روغن گیربکس باشد در کنار این مورداستفاده از قطعات اصل و باکیفیت برای تعمیر و بهره‌مندی از انواع روغن‌های گیربکس اصل و با درصد خلوص براساس نوع گیربکس مواردی هستند که تنها در مراکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک یافت می‌شوند.

کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک را می‌توان تنها مرکز تخصصی و بین‌المللی در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک دانست، در این مرکز کلیه خدمات تعمیر و سرویس انواع گیربکس‌های اتوماتیک به‌کاررفته در خودروهای ایرانی، چینی، کره‌ای، فرانسوی، آلمانی و آمریکایی به‌صورت تخصصی و براساس نیاز خودرو انجام می‌شوند.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس های اتوماتیک
تعمیرگاه تخصصی گیربکس های اتوماتیک

وجه تمایز کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

نکته قوت کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک بهره‌مندی از متخصصین خبره و باتجربه‌ای است که دائماً در حال به‌روز کردن دانش خود در ارتباط با گیربکس‌های روز دنیا هستند.

درک نار بهره‌مندی از کارشناسان و استادکاران متخصص، ابزارهایی که برای تعمیر و سرویس خودروی شما به کار می‌روند نیز همگی به‌روز و باکیفیت هستند، در مرکز ما خبری از تعویض روغن دستی نیست و تعویض روغن به‌عنوان یکی از خدمات عمومی در حوزه گیربکس اتوماتیک به کمک دستگاه انجام می‌شود.

عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک به‌صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود، پس از مشخص شدن خرابی گیربکس میزان هزینه و زمان موردنیاز برای تعمیر توسط کارشناس به شما اعلام می‌شود، پس از موافقت شما تعمیر توسط استادکاران متخصص شروع می‌شود.

کلیه خدمات در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک براساس استانداردهای روز دنیا و پروتکل خدمات پس از فروش با ضمانت ۶ ماه بدون محدودیت کیلومتر ارائه می‌شوند.

حمل‌ونقل خودرو به مجموعه بحثی کاملاً تخصصی و مهم است، اگر خودروی شما دچار نشتی روغن گیربکس باشد، نباید با خودرو حرکت کرد، بر همین اساس خودروبر رایگان در مجموعه برای حمل خودروی شما قرار دارد، با خودروبر، خودروی شما با رعایت تمامی دستورالعمل‌های ایمنی و توسط افراد متخصص به مجموعه منتقل می‌شود تا در حین حمل خودرو مشکلی در گیربکس یا سایر بخش‌های خودرو ایجاد نشود.

اگر احساس می‌کنید گیربکس خودروی شما عملکرد کاملی ندارد همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

تعمیرات گیربکس در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک به عنوان تنها مرکز تخصصی تعمیر و سرویس انواع گیربکس‌های اتوماتیک، دارای بهترین متخصصین، بهترین و جدید ترین ابزار‌های عیب یابی گیربکس و مناسب ترین و جدیدترین ابزار در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک داخلی وخارجی است.

در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک تعمیر گیربکس اتوماتیک براساس ساختار گیربکس اتوماتیک، نوع و میزان خرابی گیربکس اتوماتیک، میزان کارکرد گیربکس اتوماتیک و شانس گیربکس برای تعمیر کامل انجام می‌شود.

اگر کارشناسان تشخیص دهند که تعمیر گیربکس اتوماتیک فایده‌ای ندارد و گیربکس اتوماتیک شما مجددا خراب می‌شود، جایگزینی کامل گیربکس را به شما پیشنهاد می‌دهند، این امر معمولا در شرایطی که هیچ روش تعمیری برای رفع مشکل گیربکس شما کارساز نباشد توسط کارشناسان ما پیشنهاد می‌شود.

در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک کلیه خدمات با ضمانت نامه کتبی 6 ماهه بدون محدودیت کیلومتر ارائه می‌شوند. تمامی خدمات تعمیر، سوریس، تعویض و عیب یابی گیربکس اتوماتیک با پشتیبانی ارائه می‌شوند و مشمول گارانتی هستند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *