علت زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک

تعمیر زوزه کشیدن گیربکس

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

یکی از شکایت‌های معمول رانندگان صدای شنیدن زوزه یا ناله هنگام روشن کردن خودرو از گیربکس است. صدای زوزه هنگام شتاب گیری و کاهش سرعت بسیار ناامیدکننده، آزاردهنده و ناراحت‌کننده است.

وقتی ماشین خود را روشن می‌کنید و صبح به آن شتاب می‌دهید صدای زوزه بلندی از خودرو شنیده می‌شود که در بخری از موارد می‌تواند ترسناک به نظر برسد. بسیاری از قطعات خودرو به‌مرورزمان تحت استفاده معمولی فرسوده می‌شوند گیربکس اتوماتیک نیز از این قاعده مستثنا نیست.

گیربکس‌های اتوماتیک همگی در اثر استفاده طولانی فرسوده می‌شوند و شروع به نشان دادن مشکلات می‌کنند. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، تنها راه‌حل این است که علت را ردیابی کرده و قبل از اینکه به یک خرابی کامل تبدیل شود، آن را برطرف کنید. در این علت زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک هنگام شتاب گیری را بررسی خواهیم کرد. همچنین نحوه رفع آن را توضیح خواهیم داد.

 

زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک ممکن است به دلیل چندین عامل مختلف باشد، اما برخی از علل رایج عبارتند از:

1- کمبود روغن گیربکس: در صورتی که میزان روغن گیربکس کم باشد، قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک با یکدیگر سایش بیشتری داشته و به همین دلیل نویز زوزه‌ای تولید می‌شود.

2- ترمز‌های سایشی: در برخی موارد، ترمز‌های سایشی در گیربکس اتوماتیک به دلیل خرابی یا فرسایش باعث تولید نویز و زوزه می‌شوند.

3- لوله‌های خراب: لوله‌های گیربکس اتوماتیک نیز ممکن است در نتیجه فرسایش و یا آسیب دیدن خراب شده و باعث تولید صدای زوزه شوند.

4- بلبرینگ‌های خراب: بلبرینگ‌های داخلی گیربکس اتوماتیک نیز ممکن است به دلیل فرسایش و یا خرابی باعث تولید نویز شوند.

5- خرابی ترمز خودرو: در برخی موارد، خرابی ترمز خودرو ممکن است باعث تولید نویز زوزه‌ای در گیربکس اتوماتیک شود.

6- خرابی توربین: در صورتی که توربین گیربکس اتوماتیک خراب شود، ممکن است نویز زوزه‌ای تولید شود.

 

چه چیزی باعث ایجاد صدای زوزه گیربکس هنگام شتاب گیری می‌شود؟

دلایل مختلفی برای صداهای زوزه گیربکس نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در خودرو وجود دارد. توجه به این نکته ضروری است که همه صداهای زوزه از گیربکس نیست. در اینجا دلایل صدای زوزه گیربکس هنگام شتاب گیری آورده شده است.

خرابی پمپ روغن گیربکس

پمپ روغن گیربکس  بخشی جدایی‌ناپذیر از واحد گیربکس است. این هدف حیاتی تأمین روان کاری بدنه سوپاپ و سایر اجزای ضروری قطاری داخلی است. همچنین روغن گیربکس  را به خنک‌کننده ترنس منتقل می‌کند و روغن را خنک می‌کند.

یکی از علائم رایج خرابی پمپ روغن گیربکس، صدای زوزه هنگام رانندگی است. بنابراین، اگر بپرسید، “چرا وقتی من شتاب می‌دهم، گیربکس من زوزه می‌کند؟” ممکن است به این معنی باشد که شما یک پمپ گیربکس خراب دارید. یک نشانه قابل‌توجه از خرابی پمپ روغن ترنس در تمام سرعت‌ها ثابت است.

همچنین، در هنگام برداشتن، براده‌های فلزی در قسمت پایین میل‌لنگ جعبه‌دنده وجود خواهد داشت. این بدان معنی است که پمپ روغن ترنس فرسوده شده است. خرابی پمپ روغن تراننی معمولاً به دلیل کثیف بودن روغن گیربکس باعث انسداد، مهروموم بد جلو که باعث نشتی گیربکس می‌شود و فیلتر گیربکس بسیار مسدود شده که باعث محدود شدن جریان روغن می‌شود، ایجاد می‌شود.

همچنین می‌تواند ناشی از روان کاری ضعیف باشد که باعث اصطکاک می‌شود، میل‌لنگ گیربکس معیوب باعث نشتی و غیره می‌شود.

مجموعه دنده‌های سیاره‌ای کثیف

مجموعه دنده سیاره‌ای شامل چرخ‌دنده خورشیدی، حلقه و چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای است. این اجزا با هماهنگی کار می‌کنند و اجازه می‌دهند گیربکس  به‌درستی کار کند.

باگذشت زمان، چرخ‌دنده سیاره‌ای می‌تواند فرسوده شود و باعث ایجاد صدای زوزه گیربکس  در پارک و خنثی شود. صدا در هنگام رانندگی آشکار خواهد بود و با افزایش سرعت خودرو افزایش می‌یابد.

عملکرد مجموعه دنده سیاره‌ای تغییر جهت خروجی مانند معکوس، افزایش سرعت خروجی و گشتاور کمتر مورداستفاده برای اوردرایو و کاهش سرعت خروجی و افزایش گشتاور است.

 

صدای زوزه در گیربکس اتوماتیک ممکن است به دلیل چندین علت مختلفی ایجاد شود، اما عللی که معمولاً این مشکل را ایجاد می‌کنند عبارتند از:

۱- وجود خرابی در بلبرینگ‌های گیربکس: این خرابی می‌تواند در بلبرینگ‌های شفت و یا بلبرینگ‌های دیگری که در سیستم گیربکس قرار دارند، به وجود آید.

۲- وجود مشکل در کارکرد دنده: در برخی موارد، صدای زوزه ممکن است به دلیل وجود مشکل در کارکرد دنده ایجاد شود. ممکن است دنده‌ها آسیب دیده باشند یا به طور نادرست قرار گرفته باشند.

۳- وجود مشکل در پمپ روغن: پمپ روغن به طور مستقیم بر روی راندمان گیربکس تأثیر می‌گذارد. اگر پمپ روغن به درستی کار نکند، روغن نمی‌تواند به درستی در سیستم گیربکس چرخش کند و این موجب ایجاد صدای زوزه می‌شود.

۴- وجود مشکل در روغن گیربکس: در صورتی که روغن گیربکس درست تعویض نشود و یا کیفیت مناسبی نداشته باشد، ممکن است باعث ایجاد صدای زوزه شود.

۵- وجود خرابی در مجموعه سیستم گیربکس: در صورتی که یکی از قطعات سیستم گیربکس خراب شود، ممکن است به دلیل این خرابی، صدای زوزه ایجاد شود.

با توجه به علل مختلفی که ممکن است باعث ایجاد صدای زوزه در گیربکس اتوماتیک شوند، برای تشخیص دقیق تر مشکل، بهتر است که به یک تعمیرکار ماهر و متخصص مراجعه کنید.

زوزه کشیدن گیربکس
زوزه کشیدن گیربکس

مسدود شدن فیلتر گیربکس یا محدودیت عبور روغن

مسدود شدن فیلتر گیربکس یا محدودیت عبور روغن می‌تواند باعث افزایش فشار روغن گیربکس شود و این ممکن است باعث شدید شدن صدای زوزه شدید شود. علاوه بر این، این مشکل می‌تواند باعث کاهش عمر مفید گیربکس و افزایش خرابی‌های گیربکس شود. در نتیجه، تعویض منظم فیلتر گیربکس و رعایت دوره‌های سرویس منظم برای روغن گیربکس، می‌تواند به جلوگیری از این مشکل کمک کند.

هنگامی‌که فیلتر گیربکس  مسدود شده یا محدودیتی در مسیرهای گیربکس  وجود دارد، می‌تواند چندین مشکل ترانوی ایجاد کند. زوزه گیربکس در همه واحدهای ترنس ضروری است زیرا اجزای داخلی را روغن‌کاری می‌کند. علاوه بر این، گیربکس را خنک می‌کند.

گیربکس به فشار 50 تا 70 PSI نیاز دارد تا روغن را به هر گوشه و سوراخ ترنی به گردش درآورد. همچنین به عملکرد صحیح قطعات داخلی کمک می‌کند. به‌عنوان‌مثال، خرابی مبدل گشتاور می‌تواند صدای زوزه یا سنگ‌زنی به دلیل روغن‌کاری نامناسب ایجاد کند.

 

بنابراین، «صدای زوزه هنگام شتاب دادن به چه معناست»، می‌تواند به این معنی باشد که عبور روغن گیربکس محدودشده است. معمولاً یک مبدل گشتاور معیوب به زوزه کردن ادامه می‌دهد تا زمانی که کاملاً از کار بیفتد. همچنین باعث می‌شود که ماشین در هنگام رانندگی و در حال حرکت صدای خرخر بدهد.

روغن گیربکس اتوماتیک کم

اهمیت روغن گیربکس اتوماتیک را نمی‌توان بیش‌ازحد مورد تأکید قرارداد. ترنی را روان و خنک می‌کند و از گرم شدن بیش‌ازحد آن جلوگیری می‌کند. اگر روغن بیش‌ازحد کم شود، صداهای عجیبی از گیربکس ایجاد می‌کند. این صداها شامل صداهای زوزه و ساییدن به دلیل اصطکاک بیش‌ازحد در قسمت‌های متحرک داخلی است.

هر زمان که متوجه شدید روغن گیربکس کم است، بررسی کنید که آیا نشتی روغن گیربکس وجود دارد یا خیر و قبل از اینکه روی جعبه‌دنده قرار دهید آن را برطرف کنید.

یاتاقان شفت ورودی فرسوده

این‌یک جزء مهم و درعین‌حال کمتر موردبحث از یک واحد گیربکس  است. این‌یک یاتاقان داخلی در محفظه گیربکس  است. شفت ورودی با مجموعه‌ای از بلبرینگ‌ها به خروجی متصل می‌شود. این یاتاقان‌ها به شفت خروجی و ورودی اجازه می‌دهند تا با نسبت‌های مختلف بچرخند. اگر این یاتاقان‌ها از کار بیفتند، گیربکس صدای زوزه در دور آرام، خنثی و دنده ایجاد می‌کند.

کلاچ یا فرسوده

صفحات و دیسک‌های فشار کلاچ در گیربکس‌های نبمه اتوماتیک عمر خودرو را دوام نمی‌آورند. هنگامی‌که دستگاه‌های کلاچ شروع به سایش می‌کنند، صداهای عجیبی مانند صداهای خراش و زوزه منتشر می‌کنند. هنگامی‌که آن‌ها این صداها را ایجاد می‌کنند، نیاز به بازسازی یا تعویض دارند.

پس از مشاهده علل زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک، چه چیزی در آینده وجود دارد؟ بیایید نحوه متوقف کردن زوزه گیربکس  را بررسی کنیم.

یاتاقان خراب

یاتاقان خروجی یک جزء مهم ترنی در گیربکس‌های نیمه اتوماتیک است. اگر زمانی که دنده درگیر نیست صدای زوزه ای را در دور آرام شنیدید، این احتمال وجود دارد که از یاتاقان پرتاب معیوب باشد. بااین‌حال، این صدا در هنگام کار با کلاچ به‌جای در حال حرکت یا رانندگی تشدید می‌شود.

 

چگونه می‌توان صدای زوزه گیربکس را هنگام شتاب گیری برطرف کرد؟

عوامل متعددی می‌توانند باعث ایجاد صدای زوزه از گیربکس شوند. بنابراین، چندین مرحله برای رفع آن وجود دارد. در اینجا مراحل رفع زوزه گیربکس  آورده شده است.

سطح روغن گیربکس را بررسی کنید

وقتی متوجه صدای زوزه از جعبه‌دنده خود شدید، سطح روغن را بررسی کنید و مطمئن شوید که روی گیج درست قرار دارد. اگر کمتر از گیج توصیه‌شده است، گیربکس را با نوع روغن مناسب بالا ببرید.

فیلتر گیربکس را تمیز یا تعویض کنید

فیلتر گیربکس  اهداف  را انجام می‌دهد. قبل از ورود به پمپ روغن، روغن را فیلتر می‌کند. باگذشت زمان، کثیفی و زباله‌هایی که فیلتر از ورود آن به پمپ روغن جلوگیری می‌کند، آن را مسدود می‌کند. مرحله دوم در صورت صدای زوزه از گیربکس، بررسی فیلتر روی گیربکس اتوماتیک است. فیلتر گیربکس در داخل میل‌لنگ قرار دارد. روغن گیربکس را با یک آچار قابل‌توجه تخلیه کنید. پس‌ازآن، پیچ میل‌لنگ را بازکنید.

پس از بیرون آمدن میل‌لنگ، بررسی کنید که آیا براده‌های فلزی وجود دارد یا خیر. همچنین بررسی کنید که آیا زباله یا ذرات روی فیلتر ترنس وجود دارد یا خیر.

در صورت یافتن زباله روی فیلتر، پیچ‌های نگهدارندِ آن را بازکنید. آن را با یک حلال یا بنزین بشویید و بگذارید خشک شود. اگر فیلتر مسدود شده است، می‌توانید آن را تعویض کنید. پس‌ازآن، با روند معکوس آن را دوباره نصب کنید. مسدود شدن مسیر روغن گیربکس  می‌تواند برای واحد ترنس بسیار مضر باشد. در گیربکس اتوماتیک، اگر صدای زوزه هنگام رانندگی افزایش یابد، احتمالاً مبدل گشتاور خراب‌شده است.

 

صدای زوزه گیربکس هنگام شتاب گیری ممکن است به علت مشکلات مختلفی از جمله فیلتر هوا، فیلتر روغن، فیلتر سوخت، فشار روغن یا برخی قطعات گیربکس ایجاد شود. برای برطرف کردن این مشکلات، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

1. تعویض فیلتر هوا و روغن: این فیلترها هنگام گرد و خاک، آلودگی و سایر ذرات، مسدود می‌شوند و باعث کاهش فشار روغن در گیربکس می‌شوند. تعویض این فیلترها به صورت دوره‌ای می‌تواند به کاهش صدای زوزه کمک کند.

2. بررسی فشار روغن: بررسی فشار روغن در گیربکس اتوماتیک می‌تواند به شناسایی مشکلات احتمالی و جلوگیری از ایجاد مشکلات جدی کمک کند.

3. بررسی قطعات گیربکس: بررسی وضعیت قطعات مختلف گیربکس اتوماتیک نظیر محور خروجی، شافت و بلبرینگ‌ها می‌تواند به شناسایی و رفع مشکلات مرتبط با صدای زوزه کمک کند.

4. تعویض روغن گیربکس: تعویض روغن گیربکس به دوره‌ای برای جلوگیری از ایجاد آلودگی و کاهش کیفیت روغن و همچنین بهبود عملکرد گیربکس اتوماتیک توصیه می‌شود.

5. مراجعه به تعمیرگاه: در صورت عدم توانایی در رفع مشکل، بهتر است به یک تعمیرگاه متخصص مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص داده و رفع کند.

تعمیرات گیربکس
تعمیرات گیربکس

آیا مبدل گشتاور می‌تواند صدای زوزه ایجاد کند؟

بله، مبدل گشتاور یا تورک کانورتر می‌تواند به عنوان عاملی که صدای زوزه گیربکس را در هنگام شتاب گیری ایجاد می‌کند، شناخته شود. این مبدل گشتاور باعث تبدیل انرژی جریان روغن به گشتاور و سرعت دورانی می‌شود و در هنگام کارکرد، قطعات داخلی آن به حرکت درمی‌آیند. در برخی موارد، صدای زوزه ممکن است ناشی از آسیب به قطعات داخلی مبدل گشتاور باشد که با تعویض قطعات خراب شده یا بازسازی مبدل گشتاور، مشکل رفع خواهد شد.

هنگامی‌که یک مبدل گشتاور از کار بیفتد، صداهای متعددی را منتشر می‌کند. در حروف اول، صدای زوزه ای مانند پمپ فرمان  با روغن کم ایجاد می‌کند. یک مبدل گشتاور یک  را با یک سری کلاچ در مجموعه خود قرار می‌دهد.

اگر استاتور خراب شود، کلاچ ها صدای تق تق ایجاد می‌کنند. این صداها را هم در پارک و هم در دنده ایجاد می‌کند. بااین‌حال، با قرار دادن ترنس در دنده، صدا تشدید می‌شود.

 

آیا ایجاد صدای زوزه در گیربکس اتوماتیک طبیعی است؟

بعضی از صداهایی که در گیربکس اتوماتیک شنیده می‌شوند، ممکن است طبیعی باشند و از نرم‌افزار یا سخت‌افزار مربوط به گیربکس ناشی شوند. برای مثال، صدایی که از گیربکس در هنگام تغییر دنده شنیده می‌شود، معمولاً طبیعی است. با این حال، صداهای زوزه‌ای یا نرم نرم‌ی در هنگام رانندگی نباید نادرست تلقی شوند، زیرا می‌توانند نشانه‌ی یک مشکل در گیربکس باشند که به تعمیر نیاز دارد. به همین دلیل، بهتر است هرگاه صدای نامطبوعی در گیربکس شنیده می‌شود، سریعاً به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کرد.

برخی از گیربکس‌های خودرو در حالت عادی صدای زوزه ای تولید می‌کنند. بسته به مدل و مدل خودروی شما، صدای زوزه ای از گیربکس می‌تواند کاملاً طبیعی باشد. بااین‌حال، باید صدای گیربکس  خود را بشناسید تا از اشتباه گرفتن یک خطا با صدای عملیاتی معمولی جلوگیری کنید.

 

رفع علل زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک در کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

مهم است که همیشه به عملکرد ماشین خود توجه کنید. اگر با علائم مشکل گیربکس  مواجه شدید، بررسی آن را به تعویق نیندازید، زیرا مشکلات فقط گران‌تر می‌شوند. زمانی که زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک در  فرامی‌رسد، با متخصصان گیربکس اتوماتیک هرست تماس بگیرید. گروه متخصصان حرفه‌ای کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک دارای تجربه بالا و مهارت کافی در سرویس‌دهی به همه مدل‌ها و انواع گیربکس‌های اتوماتیک هستند.

تمامی خدمات تعمیر، بازرسی و سرویس گیربکس اتوماتیک ارائه‌شده توسط کارشناسان و استادکاران ما با ضمانت ۶ ماه بدون محدودیت کیلومتر از سوی مجموعه تضمین می‌شوند، در طول این مدت هر نوع مشکل در قسمت بازرسی یا تعمیر شده مجدداً توسط استادکاران متخصص بدون دریافت هزینه بررسی می‌شود.

 

خدمات کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

ارائه خدمات سیروس قطعات داخلی و خارجی گیربکس

حمل‌ونقل خودرو به‌صورت رایگان با خودروبر رایگان مجموعه

تعمیر سیستم و اتصالات داخلی گیربکس

راه‌اندازی و سرویس سیستم کامپیوتری گیربکس

سرویس دوره‌ای گیربکس

بررسی سطح روغن گیربکس اتوماتیک

تعویض شیر برقی گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

تعویض کامل گیربکس اتوماتیک

مکانیک‌های ما به مشکل تعمیر خودروی شما با مشاوره، دستورالعمل‌ها، راهنماها و نمودارهای خودروی خاص منطبق با ساختار گیربکس اتوماتیک خودروی شما پاسخ خواهند داد، در  ارائه خدمات گیربکس اتوماتیک در کنار نیروی‌های متخصص بهره‌مندی از ابزار و دستگاه‌های روز دنیا در امر تعمیر و سرویس و قطعات اصل و باکیفیت نیز اهمیت بالایی دارند، با به شما اطمینان  می‌دهیم که کارشناسان ما از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد و قطعات برای تعمیر و جایگزینی در گیربکس اتوماتیک خودروی شما استفاده می‌کنند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *