تعمیر گیربکس ولستر

ولستر

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ولستر یکی از خودروهای تولیدی برند هیوندای است که در مدل‌های مختلف به‌صورت اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک عرضه می‌شود. هیوندای برند محبوبی است که توانسته با تولید خودرو در سال‌های مختلف و مدل‌های سدان، کراس امور و اسپرت جایگاه خوبی در بین مالکان خودرو در جهان پیدا کند. شاید خریدوفروش خودروهای هیوندای با توجه به عدم نمایندگی رسمی این خودرو در ایران سخت باشد اما همچنان خودروهای هیوندای در دسته‌ی خودروهای لوکس و محبوب در ایران قرار دارند و شناخته می‌شوند.

 

هیوندای ولستر 2012

جذابیت گیربکس‌های دوکلاچه – علاوه بر تعویض‌های بالقوه سریع‌تر آن‌ها – برای خودروسازان این است که کوچک‌تر هستند (بنابراین فضای بسته‌بندی بیشتری در زیر کاپوت خواهید داشت). آن‌ها همچنین (به‌طور بالقوه) ارزان‌تر از سیستم‌های پیچیده شش، هفت یا هشت سرعته اتوماتیک در برخی خودروها هستند.

وقتی صحبت از این دو مدل به میان می‌آید، پشت سر هم متوجه شدیم که EcoShift DCT و DSG بسیار متفاوت هستند.  DSG به‌سرعت از دنده‌ای به دنده دیگر تغییر می‌کند و سرعت‌سنج تقریباً کیفیت بازی ویدیویی را به خود می‌گیرد، زیرا تقریباً بلافاصله به نسبت بعدی کاهش می‌یابد. از سوی دیگر، در تعویض دنده‌های استاندارد، به نظر می‌رسد گیربکس DCT هیوندای بین دنده‌ها نفس می‌کشد و اجازه می‌دهد تا قبل از درگیر شدن کامل دنده بعدی، دور به‌تدریج پایین بیاید. به همین ترتیب، درحالی‌که تعویض دنده بافرمان دستی فولکس‌واگن سریع اتفاق می‌افتد، یک مکث جداگانه و گاهی خسته‌کننده قبل از کاهش دنده از جعبه هیوندای وجود دارد.

در زمان استفاده از VW GLI، ما همچنین متوجه شدیم که گیربکس DSG (یا به‌طورکلی کنترل‌های پیشرانه) عملکرد قابل قبولی دارد درزمانی که به‌تدریج شتاب می‌دادیم، دور خودرو حفظ می‌شد.

 

گیربکس هیوندای ولستر 2016 شما چه اهمیتی دارد؟

گیربکس نیرو را از موتور به چرخ‌ها می‌رساند تا بتوانید طبق شرایط خود رانندگی کنید. ازآنجایی‌که گیربکس باید مقدار دقیق قدرت را برای میزان سرعت موردنظر شما ترجمه کند، یک مشکل انتقال کوچک می‌تواند تأثیر زیادی بر عملکرد ولستر شما بگذارد. آن‌ها اغلب به‌راحتی قابل‌توجه هستند. مشکلات گیربکس هیوندای ولستر 2016 می‌تواند شامل تأخیر در تعویض دنده، پریدن یا ساییدن در هنگام شتاب گیری، لرزش خودرو در جاده، یا صدای سوت زدن یا بوی سوختن از زیر کاپوت باشد.

 

توصیه‌های گیربکس هیوندای برای ولستر 2016

به گفته هیوندای، گیربکس ولستر شما باید به‌طورمعمول بررسی شود. اول‌ازهمه، مایع گیربکس در ولستر شما باید به‌طور منظم با مایع مورد تائید هیوندای تعویض شود. تکنسین‌های ما برای سرویس سیستم‌های انتقال هیوندای ولستر 2016 طبق توصیه‌های سازنده خودرو آموزش‌دیده‌اند.

 

هزینه تعمیر گیربکس هیوندای ولستر

ما تلاش می‌کنیم تا متوسط ​​هزینه تعویض و تعمیرات روغن گیربکس هیوندای و نورافشان را مقرون‌به‌صرفه نگه‌داریم ما سیستم‌عامل‌های اصلی ولستر شمارا بررسی می‌کنیم تا بتوانید اطلاعات لازم را برای گرفتن بهترین تصمیم برای خودروی خود داشته باشید. خواه وسیله نقلیه شما به تعویض مایعات یا تعمیر و نگهداری معمول نیاز داشته باشد، می‌توانید به قول سه‌گانه ما برای تحویل خودرویی که درست است اعتماد کنید. قیمت مناسب. درست در زمان.

 

هیوندای ولستر 2021

هیوندای N DCT (گیربکس دوکلاچه) را برای افرادی که می‌خواهند از تجربه گیربکس دستی اما با سهولت و راحتی گیربکس اتوماتیک لذت ببرند، عرضه کرد. این ویژگی در بسیاری از خودروهای سری N موجود است، یکی از آن‌ها هیوندای ولستر N 2021 است.

Veloster N 2021 یک هاچ بک جمع‌وجور اسپرت است که به‌طور ویژه برای لذت بردن از رانندگی ساخته‌شده است. با موتور 4 هیوندای ولستر خطی 2.0 لیتری توربوشارژ با 275 اسب بخار قدرت، قطعاً ازنظر عملکرد ارزش این پول را دارد. اکنون گیربکس دو کلاچِ هشت سرعته را به مشتریان ارائه می‌دهد درحالی‌که فقط گیربکس دستی که قبلاً موجود بود، ارائه می‌شود. این گیربکس جدید با پدال شیفترهای نصب‌شده روی فرمان عرضه می‌شود که تعویض دنده‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. مدل 2021 دارای پیشرانه FWD با دیفرانسیل حکاکی گوشه N، دیفرانسیل لغزش محدود با کنترل الکترونیکی است.

 

نشانه‌های مشکل در گیربکس هیوندای ولستر

هنگامی‌که پدال گاز را فشار می‌دهید و گیربکس در حال حرکت است، انتظار دارید وسیله نقلیه شما به‌آرامی شتاب بگیرد. هنگامی‌که گیربکس شما سالم است، همه‌چیز به همین شکل است، اما اگر متوجه می‌شوید که دنده‌ها در هنگام شتاب گیری لیز می‌خورند، یک مشکل جدی وجود دارد که باید در اسرع وقت برطرف شود.

نحوه کار این سیستم:

انتقال شما یک سیستم پیچیده با طیف بسیار گسترده‌ای از قطعات است. این درست است چه گیربکس اتوماتیک یا دستی داشته باشید. با این اوصاف، لیز خوردن در گیربکس اتوماتیک بسیار رایج‌تر از گیربکس دستی است، بنابراین ما توجه خود را به آنجا معطوف خواهیم کرد. درواقع، علت اصلی سرخوردن در گیربکس ، کلاچ آسیب‌دیده است که باید تعویض شود.

در یک گیربکس اتوماتیک، همه‌چیز باید هماهنگ باشد تا دنده‌ها را تعویض کند و قدرت را تأمین کند. سطح مایع باید پر باشد (بدون مقدار مناسب مایع، گیربکس شما ممکن است به‌شدت بلغزد)، و باید تمیز باشد. شما همچنین تعدادی بسته کلاچ در سراسر گیربکس پراکنده دارید که باید در زمان مناسب درگیر شوند. نوارهای انتقال دنده‌ها را به هم متصل می‌کند و ممکن است به‌مرورزمان فرسوده یا آسیب ببیند.

اگر زباله‌ها یا آلاینده‌ها سیستم را مسدود کرده باشند، یا فیلتر را مسدود کرده باشند، غیرممکن است که انتقال به درستی کار کند.

گیربکس هیوندای ولستر یکی از مهم‌ترین قطعات هیوندای ولستر شما است و مشکلات گیربکس با هیوندای ولستر شما می‌توانید هیوندای ولستر شمارا کاملاً غیرقابل رانندگی کنید. گیربکس در هیوندای ولستر شما بخشی از هیوندای ولستر است که نیروی موتور شمارا به میل محرک هدایت می‌کند که به‌نوبه خود به چرخاندن چرخ‌ها در هیوندای ولستر شما کمک می‌کند. پیروی از روش‌های نگهداری پیشگیرانه خوب برای گیربکس همیشه به گیربکس شما کمک می‌کند عملکرد بهتری داشته باشد، دوام بیشتری داشته باشد و به تعمیرات کمتری نیاز داشته باشد. بااین‌حال، درصورتی‌که گیربکس شما مشکلی داشته باشد، دانستن برخی از رایج‌ترین مشکلات گیربکس ولستر می‌تواند به شما در تشخیص سریع و تعمیر آن‌ها کمک کند. بنابراین، در اینجا فهرستی از رایج‌ترین نوع مشکلات گیربکس ولستر آورده شده است.

سطح مایعات کم یا نشتی

سطوح پایین مایع گیربکس یا نشت مایع گیربکس رایج‌ترین نوع مشکل انتقال است. سطوح پایین سیال انتقال معمولاً به دلیل نشتی در خود سیستم انتقال ایجاد می‌شود. مهروموم در گیربکس یا میل محرک ممکن است معیوب شده و مایع نشت کند. گاهی اوقات، برای آب‌بندی نشتی در گیربکس، ممکن است نیاز به تعویض مهروموم واشر گیربکس باشد. در برخی موارد، مایع انتقال ممکن است از مایع خنک‌کننده در رادیاتور آلوده شود. این آلودگی متقاطع نامیده می‌شود و در مواردی اتفاق می‌افتد.

به‌طورکلی، علائم سطح پایین مایع یا نشت مایع شامل لغزش دنده یا تعویض دنده است. درصورتی‌که مایع بسیار قدیمی یا آلوده باشد، سیال باید تعویض شود یا گیربکس کاملاً شسته و دوباره پر شود.

مشکلات مبدل گشتاور

مبدل‌های گشتاور و گیربکس می‌توانند منشا چندین نوع مشکل باشند که می‌تواند منجر به آسیب یا خرابی گیربکس شود. یکی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به مبدل گشتاور فرسوده یا آسیب دیدن بلبرینگ سوزنی است. اگر یاتاقان های سوزنی گرم شوند، به‌طورکلی صداهای عجیب و غریب از گیربکس در هنگام رانندگی در دنده‌ها شنیده می‌شود. هنگامی‌که خودرو در حالت خنثی است، گیربکس احتمالاً هیچ صدای عجیبی تولید نمی‌کند، اما هنگامی‌که در یک دنده رانندگی است، صداهای ساییدن یا برس زدن ایجاد می‌کند.

فرسودگی دنده

اگر خودرویی دارید که مسافت پیموده شده با گیربکس اصلی دارد، ممکن است دنده‌ها فرسوده شده باشند. این امر حتی اگر از انتقال با سرویس‌های معمولی مراقبت کرده باشید، صدق می‌کند. فقط مایل‌های زیادی وجود دارد که انتقال متوسط ​​می‌تواند کار کند. اگر چرخ‌دنده‌های شما فرسوده باشند، به درستی به هم متصل نمی‌شوند و باعث ایجاد لغزش می‌شوند.

باندهای گیربکس شکسته

باندهای گیربکس دنده‌های مختلف گیربکس را به یکدیگر متصل می‌کنند. باگذشت زمان (و به‌ویژه اگر گیربکس را نگه ندارید یا با مایع کم رانندگی نکنید)، آن‌ها فرسوده می‌شوند. هنگامی‌که آن‌ها بیش‌ازحد فرسوده شوند یا بشکنند، گیربکس شما بلغزد.

مشکلات شیر ​​برقی

سلونوئید جریان سیال را در سراسر انتقال کنترل می‌کند. بسیاری از اوقات، به دلیل سطح ناکافی مایع یا سایر مشکلات الکترونیکی شیر برقی، شیر برقی ممکن است آسیب ببیند. مشکلات شیر ​​برقی معمولاً مشابه مشکلات سطح ناکافی مایع یا نشت مایع است. اگر گیربکس هیوندای ولستر 2016 شما لیز خورده است و نشتی وجود ندارد، شیر برقی مورد بعدی است که باید بررسی کنید.

مشکلات کلاچ

کلاچ در داخل مبدل گشتاور قرار دارد و گاهی اوقات ممکن است گیر کند. هنگامی‌که کلاچ گیر می‌کند، شیر برقی ممکن است قفل شود و مقدار مایع انتقال در مبدل گشتاور به درستی محاسبه نشود. این نوع مشکلات کلاچ در مبدل گشتاور نیز بسیار شبیه به سطح پایین مایعات به نظر می‌رسد. مشکلات کلاچ نیز معمولاً باعث لرزش شدید در زیر خودرو می‌شود و ممکن است سطح حرارت بسیار بالایی در گیربکس ایجاد کند. شما معمولاً متوجه افت بسیار شدید قدرت خروجی موتور خودخواهید شد.

تعمیر گیربکس ولستر
تعمیر گیربکس ولستر

آیا هیوندای ولستر مشکل گیربکس دارد؟

درحالی‌که هیوندای سهم خود را از شکایات مصرف‌کنندگان از ولستر داشته است، گیربکس زیر کاپوت آن به‌طور گسترده به‌عنوان معیوب گزارش نشده است. چندین مشکل در مورد موتور، ازجمله صداهای پینگ، نگرانی اصلی مالکان ولستر بوده است. بیشترین شکایت در مورد قطعه مربوط به بلندگوهای معیوب در کابین است.در اصل هیچ خودروی مصون و عاری از مشکلات گیربکس نیست، درواقع اعلام خودرو با گیربکس دائمی و مدام العمر و بدون نیاز به تعمیر در تبلیغات تمامی خودروها، صفا جنبه شعاری دارد و در هیچ خودروی گیربکس دائمی نیست، همه گیربکس‌ها به سرویس منظم و دوره‌ای نیازمند هستند حتی اگر به تعمیر نیاز پیدا نکنند.

 

تعمیر تخصصی گیربکس ولستر

تکنسین‌های کارگاه ما کاملاً با تجربه هستند و تیم دوستانه ما خوشحال می‌شوند در مورد هرگونه سؤال یا مشکلی که ممکن است به شما کمک کنند. همه گیربکس‌های بازسازی‌شده ما در محل خودمان با استاندارد بالا تولید می‌شوند. ما همچنین دارای قطعات گیربکس و قطعات جایگزین هستیم

کلاچ و فلایویل

ما همچنین تعویض کلاچ و فلایویل را ارائه می‌دهیم ازجمله فلایویل‌های سبک شده، کلاچ‌های بال‌دار و دو کلاچ (DSG)

تبدیل فلایویل جامد در صورت وجود

ما تعویض و تعمیر گیربکس را برای تمام سرعت‌های 5 و 6 ازجمله سرعت DSG 7 برای سرویس و تعمیر به واحد مکاترونیک، تبدیل بلبرینگ ارتقا یافته، اتصالات LSD ارائه می‌دهیم. ما می‌توانیم گیربکس‌های هر خودرو یا وسایل نقلیه تجاری سبک را بازسازی کنیم. ما معتقدیم که نرخ‌های ما بسیار رقابتی است، خواه فقط عرضه باشد یا نصب‌شده باشد. اگر گیربکس را برای شما مقرون‌به‌صرفه تر می‌کند.

اگر گیربکس شما لیز می‌خورد، بسیار مهم است که فوراً مشکل را تعمیر کنید. حتی اگر برای چیزی به‌سادگی سیال کم لیز بخورد، آن وضعیت می‌تواند به‌سرعت منجر به آسیب بسیار جدی شود. یکی از مکانیک‌های حرفه‌ای ما می‌تواند علت لغزش را تشخیص دهد و گیربکس شمارا به وضعیت خوب بازگرداند.

 

پرسش و پاسخ

آیا ترمز سواری در هیوندای خود بد است؟

نگه‌داشتن پای خودروی پدال ترمز یا فشار آرام اما مداوم آن به سمت پایین می‌تواند منجر به مشکلات انتقال شود. توجه داشته باشید که چند بار ترمز خود را فشار می‌دهید و در صورت امکان از ترمز موتور استفاده کنید.

چقدر می‌توانم در هیوندای ولستر یدک بکشم؟

قبل از داوطلب شدن برای یدک کشیدن یک تریلر متحرک، هرچقدر هم که کوچک باشد، دو بار فکر کنید. نادیده گرفتن ظرفیت بکسل ولستر می‌تواند برای سیستم انتقال مشکل ایجاد کند. همیشه قبل از به کسل کردن یا حمل چیزی با دفترچه راهنمای مالک خود مشورت کنید.

چه زمانی باید مایع گیربکس ولستر خود را بررسی یا تعویض کنم؟

نگهداری از روغن گیربکس هیوندای ولستر یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سلامت گیربکس است. یک قانون کلی این است که هر 30000 تا 60000 مایل مایع گیربکس خود را بررسی و تعویض کنید، اما اگر به هیوندای خود سخت بگیرید، این جدول زمانی می‌تواند تغییر کند. خبر خوب این است که نشتی مایع گیربکس قابل تعمیر است و به‌راحتی قابل‌تشخیص است.

هیوندای ولستر چند مایل دوام می‌آورد؟

این مدل از هیوندای باید تا 200000 مایل در جاده برای مصرف‌کننده دوام بیاورد. می‌توانید انتظار داشته باشید که هیوندای ولستر حدود 13 سال عمر کند. هیوندای ولستر یک هیچ بک قابل‌اعتماد و جمع‌وجور است که می‌تواند بیش از 200000 مایل در جاده‌ها طول بکشد. اگر مشکلی در تعویض دنده با این وسیله نقلیه دارید، چهار دلیل احتمالی وجود دارد. بااین‌حال، نگهداری و بازرسی‌های معمول به جلوگیری از بروز این مشکلات کمک می‌کند. مانند هر خودروی مدل دیگری، از آن مراقبت کنید و او نیز از شما مراقبت خواهد کرد. ایمن رانندگی کنید!

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *