تعمیر گیربکس هیوندای

گیربکس هیوندای

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس هیوندای

تعمیر گیربکس هیوندای به‌عنوان یکی از برندهای محبوب و باکیفیت در ایران مانند سایر خودروهای کره‌ای انجام می‌شود، تعمیر گیربکس هیوندای بسته به نوع گیربکس به‌کاررفته در خودرو و ساختاری که دارد انجام می‌شود، این‌یک قانون در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک است.

گیربکس باید تعویض یا تعمیر شود اگر در گیربکس خرابی وجود داشته باشد یا در نتیجه تعمیر و نگهداری آسیب دیده باشد، بخش آسیب دیده سبب می شود تا گیربکس هیوندای به درستی کار نکند.

از آنجایی که جدا کردن گیربکس از خودرو و بازگرداندن آن کار بسیار زیاد و وقت گیر است، درست مانند جدا کردن و مونتاژ گیربکس، بخش قابل توجهی از فاکتور تعمیر را تشکیل می دهد.

بنابراین، همیشه باید به دقت در نظر بگیرید که چه جزئیاتی باید در گیربکس هیوندای شما وجود دارد، هر بخش باید به دقت بررسی شود.

آیا فقط یک بخش گیربکس شکسته و چند مهر و موم آسیب دیده است یا تعمیر و نگهداری کامل روی کل گیربکس هیوندای باید انجام شود؟

هنگام تماس با تعمیرگاه، مطمئن شوید که گزینه های جایگزین چیست. اگر قرار است از خودرو برای مدت طولانی استفاده شود، باید به بازسازی کامل مکانیک گیربکس توجه کرد که نیاز به تعویض دیسک های کلاچ جدید، مجموعه واشر و یاتاقان های مهم تر و سایر قطعات دارد.

در این مورد، حتماً ضمانت کار را بخواهید، برای مثال، شکستن بعداً یک قطعه کوچک اگر بخش تعمیر شده ضمانت نامه نداشته باشد سبب می شود تا شما مجددا نیاز به هزینه تعمیر گیربکس داشته باشید.

تعمیرات را می توان با قطعات یدکی OEM و اصلی انجام داد. ما قطعات یدکی را مستقیماً از سازندگان گیربکس و همچنین از نمایندگی های بزرگ اروپایی و ایالات متحده تامین می شوند.

طیف محصولات ما در  کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک شامل قطعات یدکی است که نمایندگی برند خودرو در حال حاضر ارائه می دهد، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد خرید گیربکس دست دوم یا جدید، در مورد اینکه آیا گیربکس قابل تعمیر است یا خیر، راهنمایی بخواهید.

 

عملکرد گیربکس اتوماتیک هیوندای

گیربکس انرژی موتور شما را می‌گیرد و آن را به چرخ‌هایی می‌رساند که وسیله نقلیه شما را به حرکت درمی‌آورند. این‌یکی از عمده‌ترین – و گران‌ترین – تعمیراتی است که می‌توانید انجام دهید. یک گیربکس تقریباً به همان اندازه که قطعات داخل آن وجود دارد می‌تواند از کار بیفتد و اغلب، تعویض آن آسان‌تر از تعمیر آن است.

شما نه‌تنها هزینه گیربکس جایگزین جدید یا بازسازی‌شده را می‌پردازید، بلکه برای کار موردنیاز برای برداشتن واحد قدیمی و تعویض آن با یک دستگاه جدید نیز هزینه می‌کنید. این‌یک عملیات زمان‌بر است که شامل جدا کردن خطوط روغن، سیم‌کشی الکتریکی، پایه‌های موتور، اجزای سیستم اگزوز، محورها یا میل‌های محرک و غیره است.

تعویض گیربکس می‌تواند توسط یک متخصص گیربکس یا توسط یک تکنسین در بخش خدمات نمایندگی شما انجام شود. همیشه بهتر است با پیروی صریح از برنامه خدمات موجود در دفترچه راهنمای خودرو خود از رفتن به این مسیر اجتناب کنید.

رایج‌ترین نوع گیربکس اتوماتیک از نیروی هیدرولیک برای تعویض دنده استفاده می‌کند. این دستگاه یک مبدل گشتاور یا  روغن را با چرخ‌دنده‌ها ترکیب می‌کند که محدوده دنده موردنظر را برای خودرو فراهم می‌کند. مبدل گشتاور موتور را به گیربکس متصل می‌کند و از روغن تحت‌فشار برای انتقال نیرو به چرخ‌دنده‌ها استفاده می‌کند. این دستگاه جایگزین یک کلاچ اصطکاکی دستی می‌شود و به خودرو اجازه می‌دهد بدون توقف کامل متوقف شود.

همان‌طور که موتور نیرو را به پمپ مبدل گشتاور منتقل می‌کند، پمپ این نیرو را به روغن گیربکس تبدیل می‌کند که توربین مبدل گشتاور را تغذیه می‌کند. این دستگاه قدرت روغن را افزایش می‌دهد و حتی نیروی بیشتری را به توربین منتقل می‌کند که یک چرخش قدرت گردابی ایجاد می‌کند که توربین و شفت مرکزی متصل را می‌چرخاند. سپس نیروی ایجادشده توسط این چرخش از شفت به اولین مجموعه دنده سیاره‌ای جعبه‌دنده منتقل می‌شود.

این نوع گیربکس دارای چیزی است که به آن کنترل هیدرولیک می‌گویند. روغن گیربکس توسط یک پمپ روغن تحت‌فشار قرار می‌گیرد، که اجازه می‌دهد سرعت بسته به‌سرعت خودرو، دور لاستیک در دقیقه و سایر عوامل تغییر کند. پمپ دنده‌ای بین چرخ‌دنده سیاره‌ای و مبدل گشتاور قرار می‌گیرد، جایی که روغن گیربکس را از یک مخزن می‌کشد و تحت‌فشار قرار می‌دهد. ورودی پمپ مستقیماً به محفظه مبدل گشتاور متصل به صفحه فلکس موتور منتهی می‌شود. هنگامی‌که موتور کار نمی‌کند، گیربکس فشار روغن موردنیاز برای کار را ندارد و بنابراین خودرو نمی‌تواند با فشار استارت شود.

دنده سیاره‌ای یک سیستم مکانیکی است که در آن چرخ‌دنده‌ها با مجموعه‌ای از باندها و کلاچ‌ها به هم متصل می‌شوند. هنگامی‌که راننده دنده را عوض می‌کند، باندها یک‌دنده را ثابت نگه می‌دارند درحالی‌که دیگری را می‌چرخانند تا گشتاور را از موتور منتقل کرده و دنده‌ها را کم یا زیاد کنند.

چرخ‌دنده‌های مختلف را گاهی اوقات چرخ‌دنده خورشیدی، چرخ‌دنده حلقه‌ای و چرخ‌دنده سیاره‌ای می‌نامند. چیدمان چرخ‌دنده‌ها تعیین می‌کند که هنگام تعویض دنده چه مقدار نیرو از یک‌دنده به دنده دیگر و به سمت درایو وسیله نقلیه خارج می‌شود.

تعمیر گیربکس هیوندای سانتافه
تعمیر گیربکس هیوندای سانتافه

دنده‌های گیربکس اتوماتیک هیوندای

دنده‌های گیربکس اتوماتیک هیوندای شامل موارد زیر است:

هنگامی‌که وسیله نقلیه خود را به حالت رانندگی تغییر می‌دهید، تمام ضرایب دنده روبه‌جلو موجود را درگیر می‌کنید. این بدان معنی است که گیربکس می‌تواند در صورت نیاز بین طیف کامل دنده‌های خود حرکت کند. گیربکس‌های شش سرعتِ اتوماتیک رایج‌ترین تعداد دنده‌ها هستند، اما خودروهای قدیمی‌تر و خودروهای کام پکت سطح ابتدایی همچنان ممکن است چهار یا پنج دنده‌اتوماتیک داشته باشند.

دنده سوم یا گیربکس را در دنده سوم قفل می‌کند یا آن را به نسبت دنده‌های اول، دوم و سوم محدود می‌کند. این قدرت و کشش لازم برای رفتن به سربالایی یا سرازیری یا به کسل کردن قایق، RV یا تریلر را فراهم می‌کند. هنگامی‌که موتور به سطح تعیین‌شده‌ای از دور در دقیقه (RPM) می‌رسد، اکثر خودروها به‌طور خودکار دنده سوم را رها می‌کنند تا موتور را از آسیب در امان نگه‌دارند.

دنده دوم یا گیربکس را در دنده دوم قفل می‌کند یا آن را به نسبت دنده اول و دوم محدود می‌کند. این دنده برای رفتن به سربالایی و سرازیری در شرایط لغزنده و همچنین رانندگی در هنگام یخبندان، برف و سایر انواع آب‌وهوای نامساعد ایدئال است.

دنده اول زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهید گیربکس را در دنده اول قفل کنید، اگرچه برخی از خودروها به‌طور خودکار از این دنده خارج می‌شوند تا از موتور در دور مشخصی محافظت کنند. این دنده مانند دنده دوم و سوم برای یدک کشی، رانندگی در سربالایی یا سرازیری و هنگام حرکت در شرایط لغزنده و یخبندان بهترین کاربرد را دارد.

مزایای گیربکس اتوماتیک

بزرگ‌ترین مزیت یک گیربکس اتوماتیک، توانایی رانندگی بدون نیاز به کلاچ است.

عدم وجود کلاچ نیز نیاز به توجه به تعویض دنده به‌صورت دستی و نظارت بر سرعت‌سنج برای انجام تعویض‌های لازم را از بین می‌برد که توجه شما را به تمرکز بر روی وظیفه رانندگی بیشتر می‌کند.

بسیاری از رانندگان نیز کنترل گیربکس اتوماتیک در سرعت‌های پایین را آسان‌تر از گیربکس معمول می‌دانند. گیربکس اتوماتیک هیدرولیک پدیده‌ای به نام خزش در حالت آرام را ایجاد می‌کند که خودرو را تشویق می‌کند حتی در زمان دور آرام حرکت کند.

 

گیربکس هیوندای خراب چه صدایی ایجاد می‌کند؟

ماشین شما نباید هنگام رانندگی صداهای خنده‌دار تولید کند. خوب است بدانید صداهای مختلف در مورد سلامت وسیله نقلیه شما چه معنایی دارند. برخی از صداها نشانه‌ای از خرابی گیربکس هیوندای  است. هنگامی‌که گیربکس صدا می‌دهد، نشان‌دهنده یک مشکل شدید است که ماشین نیاز به توجه یک مکانیک باتجربه دارد. در اینجا برخی از صداهای ناشی از خرابی سیستم گیربکس وجود دارد.

ناله کردن

ممکن است هنگام رانندگی متوجه صدای ناله‌ای از موتورها شوید. متأسفانه، ناله کردن به مشکل خاصی در گیربکس اشاره نمی‌کند زیرا مسائل مختلف ممکن است صدا را تولید کنند. بااین‌حال، می‌توانید با انجام موارد زیر به علت دقیق آن برسید:

 • سعی کنید دنده‌عقب را درگیر کنید. اگر صدای ناله با زیور بیشتر شود، به این معنی است که خط روغن گیربکس مسدود شده است. در بیشتر موارد، گرفتگی خط روغن به موضوع مهم‌تری اشاره دارد.
 • در گیربکس اتوماتیک، اگر صدای ناله در دنده بلندتر شود، به مشکل مبدل گشتاور اشاره می‌کند. از طرف دیگر، اگر زمانی که دنده در حالت خنثی قرار می‌گیرد و کلاچ درگیر است، صدا ظاهر می‌شود، شفت ورودی یا یاتاقان‌ها مشکل‌دارند.
 • اگر با تندتر رانندگی صداها بلندتر می‌شود، به این معنی است که سرعت خودرو نیز روی گیربکس تأثیر می‌گذارد و مشکل در درایو نهایی گیربکس است.

سنگ‌زنی

سنگ‌زنی در گیربکس‌های اتوماتیک رایج است. وقتی این اتفاق می‌افتد، به این معنی است که سیستم چرخ‌دنده سیاره‌ای مشکل دارد. گیربکس اتوماتیک خودروی شما به سیستم دنده بستگی دارد که در هنگام رانندگی ورودی‌های مختلفی را دریافت می‌کند. بنابراین، اگر سیستم دنده از کار بیفتد، ممکن است آسیب زیادی به گیربکس نیز وارد شود.

صدای غرغر

صدای غرغر شبیه صدایی است که هنگام مکیدن آب از لوله ایجاد می‌شود. این صدا معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سطح روغن در گیربکس شما ناکافی باشد. بااین‌حال، سروصدا همچنین می‌تواند ناشی از ورودی بیش‌ازحد هوا در خط روغن باشد. صدا در هنگام تعویض دنده در هنگام رانندگی قابل‌توجه است. رانندگی با سیستم گیربکس قدرت کم روغن ممکن است به قطعات متحرک آسیب برساند.

شنیدن صدای وزوز در گیربکس اتوماتیک به دلیل سطح پایین روغن و مشکلات مبدل گشتاور یا بازوی اهرمی معمول است.

وقتی صداهایی را در گیربکس اتوماتیک می‌شنوید، اولین چیزی که باید بررسی کنید سطح روغن است. به‌محض اینکه متوجه سطح پایین روغن شدید، می‌توانید روغن اضافی اضافه کنید تا به سطح موردنظر شما برسد. همچنین در صورت مشکوک به نشتی می‌توانید مهروموم‌ها و واشرها را بررسی کنید.

در گیربکس اتوماتیک، سطح روغن بیشتر بررسی می‌شود، زیرا روغن باید پس از تعداد مشخصی کیلومتر (60000 کیلومتر یا 70000 کیلومتر) (37.000 مایل 43.000 مایل) تعویض شود. ممکن است بتوانید با یک تعمیر کوتاه‌مدت مانند یک افزودنی گیربکس خلاص شوید. زمزمه و وزوز را تا حدودی کاهش می‌دهد، اما آن را از بین نمی‌برد. برای انجام این کار، باید گیربکس را حذف کنید و موضوع را به‌طور کامل بررسی کنید.

تعمیر گیربکس هیوندای
تعمیر گیربکس هیوندای

چرا گیربکس خودرو صدا می‌دهد؟

سطح پایین روغن گیربکس اتوماتیک

صدای گیربکس تقریباً اغلب نتیجه نشت در روغن است. صداهای گیربکس خودرو به دلیل کمبود روغن و بدتر شدن کیفیت آن به‌مرورزمان در گیربکس‌های دستی و بیشتر در گیربکس‌های اتوماتیک ایجاد می‌شود

روغن گیربکس صدایی فلزی ایجاد می‌کند که با افزایش سرعت خودرو بلندتر می‌شود. یاتاقان‌ها و سایر قسمت‌های متحرک جعبه خشک می‌شوند و در صورت ناکافی بودن سطح، صدای بلندی ایجاد می‌شود.

این نه‌تنها برای راننده ناخوشایند است، بلکه برای مناطق آسیب‌دیده نیز مضر است. به همین دلیل، توجه به سطح روغن و ویسکوزی‌تر گیربکس همیشه ضروری است.

اگر این صدا را می‌شنوید، احتمالاً به دلیل پایین بودن سطح روغن گیربکس است.

 • موتور هنوز سرد است. همچنین در اینجا، علت دوم ممکن است در ضخامت روغن و آلودگی آن باشد.
 • ماشین در حال حرکت است و با افزایش سرعت ماشین، شدت صدا افزایش می‌یابد.
 • موتور بی‌حرکت است یا دنده در حالت خنثی است.

بلبرینگ میل محرک آسیب‌دیده است

خرابی یاتاقان محور محرک یکی دیگر از منابع اصلی نویز است. چه به دلیل ساییدگی و پارگی معمولی، وجود مقدار کمی روغن یا تجمع کثیفی در داخل یاتاقان‌ها، این اتفاق می‌افتد. صدای مشخصی وجود دارد:

 • وقتی موتور با سرعت‌بالا کار می‌کند؛
 • هنگام استارت زدن خودرو و سرد بودن موتور، صدا می‌تواند در سرعت‌های پایین در موتور وجود داشته باشد و سپس از بین می‌رود.
 • هنگام رانندگی روی تپه؛
 • وقتی ماشین در حال حرکت است، اما با فشار دادن کلاچ، صدای زمزمه ناپدید می‌شود
 • صدا در سرعت کم‌کم صداتر است و وقتی سرعت را افزایش می‌دهید بلندتر است

این احتمال وجود دارد که یاتاقان شفت محرک اول از بین برود و یاتاقان‌های میل محرک دوم و سوم در سه حالت اول فرسوده شوند.

همگام‌سازی دنده بد یا فرسوده

دنده در گیربکس نیز ممکن است فرسوده شوند و درنتیجه صدای زمزمه ایجاد شود. با افزایش دور موتور، صدای زنگ فلزی به گوش می‌رسد.

به‌احتمال‌زیاد یاتاقان روی شفت ورودی یک گیربکس دستی هنگام رها شدن کلاچ و ساکن بودن خودرو، صدا ایجاد می‌کند.

هنگامی‌که گیربکس دستی در دنده اول یا دوم صدایی بلندتر از حالت معمولی ایجاد می‌کند، یاتاقان‌های جلو مقدار قابل‌توجهی فشار وارد می‌کنند. درنتیجه باید بلبرینگ شفت ورودی بررسی شود.

هنگام رانندگی درشیب یا بلافاصله پس از روشن کردن موتور، بلبرینگ شفت ورودی ممکن است صدا ایجاد کند. پس از فشار دادن کلاچ، صدای جیغ را می‌توان کاهش یا حذف کرد.

این به این دلیل است که با فشار دادن کلاچ، چرخش اصلی و یاتاقان متوقف می‌شود.

یاتاقان‌های عقب‌روی شفت ثانویه زمانی که گیربکس در 4 یا 5 صدای بلند دارد، بار سنگینی را تحمل می‌کند. حتی در حالت معکوس، این بلبرینگ‌ها می‌توانند راکت بسازند. هر چه صدای زمزمه بلندتر باشد، موقعیت دنده بالاتر است. صدای زمزمه در دنده پنجم بلندترین خواهد بود.

مبدل گشتاور معیوب

مبدل‌های گشتاور می‌توانند منبع نویز در گیربکس اتوماتیک باشند. معمولاً هنگام حرکت با سرعت کم، تغییر دنده قابل‌شنیدن است، اما با رسیدن به‌سرعت 37 مایل در ساعت، صدا از بین می‌رود.

علائم اضافی مبدل گشتاور بد

 • ماشین هنگام حرکت تکان می‌خورد و می‌لرزد.
 • ماشین هنگام استارت لیز می‌خورد.
 • می‌توانید بوی سوختن را در کابین احساس کنید.
 • ساییدگی دیسک‌های اصطکاک مجزا
 • RPM بعد از مقادیر خاص افزایش نمی‌یابد.
 • کاهش فشار ناشی از تخریب مهروموم روغن؛
 • سایش یاتاقان‌های میانی و پشتیبانی؛
 • سطح پایین روغن گیربکس هیوندای

دنده دیفرانسیل

دنده‌های دیفرانسیل نیز ممکن است مقصر صدای جیغ گیربکس باشند. آن‌ها صدایی با صدای فلزی تولید می‌کنند. این علامت زمانی که خودرو شروع به سرخوردن می‌کند قابل‌مشاهده است، اگرچه معمولاً به‌آرامی ظاهر می‌شود و توسط راننده موردتوجه قرار نمی‌گیرد. چرخش ناهموار اما با گشتاور بالا چرخ‌های محرک نتیجه آن است. این کار فشار زیادی به دیفرانسیل وارد می‌کند که درنهایت زودتر از کار می‌افتد.

وقتی موتور را روشن می‌کنید، ماشین به جلو و عقب می‌چرخد. این بهترین راه برای تشخیص خرابی دیفرانسیل است. اگر این را رعایت کردید، باید دیفرانسیل را بررسی کنید.

این امکان وجود دارد که افزودنی‌ها بتوانند صدای گیربکس هیوندای را به حداقل برسانند، اما این برای رفع مشکل کافی نخواهد بود. یک درمان موقت برای کاهش صدای گیربکس هیوندای هستند و گیربکس هیوندای شما همه‌تان به بررسی علل ایجاد صدا نیاز دارد.

 

سؤالات متداول

چگونه متوجه شویم که گیربکس هیوندای خودرو در حال خاموش شدن است؟

بزرگ‌ترین مشکلی که می‌توانید با گیربکس داشته باشید، لیز خوردن بیش‌ازحد یا عدم قرار گرفتن آن در دنده است، چه جلو یا عقب. اگر یکی از این مشکلات را دارید، گیربکس شما می‌تواند برای بازسازی یا جایگزینی آماده باشد. متأسفانه، برای اینکه مطمئن شوید گیربکس شما خاموش شده است، باید گیربکس را بردارید و آن را بازکنید تا ازنظر سایش و آسیب بررسی شود.

 

علائم خرابی گیربکس هیوندای چیست؟

بزرگ‌ترین نشانه گیربکس بد، سابقه آن است. این می‌تواند مفید باشد که به دنبال بررسی یک وسیله نقلیه و سابقه آن برای مشکلات گیربکس باشید تا ببینید آیا ممکن است با گیربکس بدی مواجه شوید یا خیر

 

چگونه گیربکس خود را خراب می‌کنید؟

سریع‌ترین راه برای خراب کردن گیربکس، کار کردن آن با سطح روغن کم است. مرتباً سطح روغن خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در نقطه کامل قرار دارد تا گیربکس شما خنک و به‌درستی روغن‌کاری شود. علاوه بر حفظ سطح کامل روغن، اجتناب از تعویض دنده در گاز سنگین یا تعویض دنده در حین حرکت خودرو می‌تواند به فرسودگی زودرس گیربکس شما کمک کند.

 

هزینه تعمیر گیربکس هیوندای چقدر است؟

اگر هیوندای شما نیاز به تعمیر گیربکس دارد، خبر خوب این است که حداقل نیازی به تعویض گیربکس ندارید. خبر بد این است که هنوز هم گران است. هزینه‌های تعمیر نیز به دلیل عوامل متعددی متفاوت است: سبک خودرو، میزان آسیب، گیربکس دستی در مقابل اتوماتیک، نمایندگی در مقابل فروشگاه مستقل، حتی موقعیت مکانی شما. بااین‌حال، در زیر لیست کوتاهی از تعمیرات معمولی گیربکس هیوندای آمده است:

 • نشت گیربکس: دلایل رایج می‌تواند هر چیزی باشد، از ترک‌خوردگی خط روغن گرفته تا مخزن گیربکس معیوب. هزینه بسته به علت زمینه‌ای متفاوت خواهد بود.
 • شستشوی روغن گیربکس: شستشوی روغن گیربکس شامل تخلیه تمام روغن موجود و جایگزینی آن با روغن کاملاً جدید است.

سایر تعمیرات رایج گیربکس شامل تعویض شیر برقی و سفت کردن یا تعویض اتصالات است.

 

تعمیر گیربکس هیوندای من شامل چه مواردی می‌شود؟

سؤال سخت. این بستگی به این دارد که در هیوندای شما چه چیزی باید تعمیر شود، زیرا تعدادی از چیزها ممکن است اشتباه کنند. لیست زیر فهرستی از تعمیرات معمولی است:

 • نشتی گیربکس: علل رایج عبارت‌اند از ترک‌خوردگی خطوط روغن، نشتی درزگیرها، واشر خراب، شمع تخلیه شکسته، پمپ مبدل گشتاور آسیب‌دیده یا مخزن گیربکس معیوب.
 • دِرَخش روغن گیربکس: روغن گیربکس قدیمی را با روغن جدید جایگزین می‌کند. اگر دستی دارید، این‌یکی از تعمیراتی است که می‌توانید خودتان انجام دهید.
 • تعویض شیر برقی گیربکس: شیر برقی روغن را در گیربکس کنترل می‌کند. آن‌ها از طریق ولتاژ تأمین‌شده توسط کامپیوتر گیربکس شما کار می‌کنند.
 • اتصال گیربکس: اتصال شما ممکن است به‌مرورزمان شل شود و ممکن است نیاز به سفت شدن داشته باشد. در مواقع دیگر ممکن است نیاز به تعویض کلی داشته باشد.

من در هیوندای خود نشتی گیربکس دارم. باید چهار کنم؟

این‌یکی از رایج‌ترین مشکلات است. روغن گیربکس معمولاً قرمز یا سبز است تا آن را از روغن و سایر روغن موجود در ماشین هیوندای شما متمایز کرد.

 

خدمات تعمیر گیربکس هیوندای در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

– جزئیات شکسته با یک جدید جایگزین می شود
– فیلتر گیربکس جدید
– روغن جدید گیربکس

– جزئیات شکسته با قطعه جدید جایگزین می شود
– کیت آب بندی جدید
– دیسک های کلاچ جدید
– بازیابی مبدل گشتاور
– تمیز کردن و در صورت لزوم ترمیم بلوک هیدرولیک
– روغن جدید گیربکس
– فیلتر گیربکس جدید

هنگامی که گیربکس هیوندای بیش از حد گرم می شود، آسیب دائمی در گیربکس ایجاد میشود. به همین دلیل بسیار مهم است که در وهله اول از گرم شدن بیش از حد گیربکس جلوگیری کنید. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید یک سنج دمای روغن گیربکس پس از فروش نصب کنید تا آنچه را که در داخل اتفاق می‌افتد پیگیری کنید. با دانستن زمان افزایش دمای روغن، می توانید برای جلوگیری از آسیب، اقدام سریعی انجام دهید.

علاوه بر این، مهم است که سطح روغن گیربکس را مرتباً بررسی کنید. همیشه باید بالای آن باشد و باید قرمز به نظر برسد. اگر شروع به تاریک شدن کرد، می خواهید روغن را تغییر دهید. به طور کلی، اکثر سازندگان توصیه می کنند روغن گیربکس را هر 30000 تا 60000 کیلومتر تعویض کنید، مگر اینکه یک واحد آب بندی داشته باشید. می توانید برنامه پیشنهادی را در دفترچه راهنمای مالک خود پیدا کنید. اگر مرتباً در حال یدک‌کشی یا حمل بار هستید، احتمالاً گیربکس هیندای شما بیشتر تحت فشار و آسیب قرار دارد در نتیجه گیربکس در مدت زمان کمتری به تعویض روغن نیاز پیدا خواهد کرد.

تعمیر گیربکس هیوندای
تعمیر گیربکس هیوندای

کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

اگر با تعمیر گیربکس اتوماتیک مشکل دارید و نیاز به اطلاعاتی در موردبازسازی دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید. عیوب متداول، از مشکلات خرابی گیربکس اتوماتیک (به‌عنوان‌مثال، مشکلات شیر برقی و مبدل گشتاور)، پایان دادن به خرابی‌هایی که منجر به تعمیرات اساسی گیربکس‌ها می‌شود (جایی که قبلاً مشکلی در بدنه سوپاپ یا کلاچ اصطکاکی وجود دارد) توسط کارشناسان ما انجام می‌شوند.

هنگام بازدید از مرکز تعمیرات ما می‌توانید انتظار داشته باشید:

بازرسی گیربکس رایگان شامل تست جاده، آزمایش اولیه و اسکن الکترونیکی.

برآوردهای مکتوب تعمیر گیربکس هیوندای ارائه‌شده است، بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه‌کاری انجام دهید.

هیچ کاری انجام نخواهد شد مگر اینکه موافقت کنید و فرآیند را کاملاً درک کنید.

شفافیت فوق‌العاده، هیچ‌چیز پنهانی وجود ندارد.

تمام‌کارها در محل در مراکز تعمیرات ما انجام می‌شود.

ما گیربکس‌های هیوندای را باقیمتی بسیار کمتر از رقبای خود تعمیر و بازسازی می‌کنیم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *