تعمیر گیربکس جنسیس

گیربکس جنسیس

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

جنسیس یکی از خودروهای محبوب برند هیوندای در ایران است. هیوندای با تولید خودروهای به‌روز توانسته بازار خوبی در ایران و سایر کشورهای جهان ازجمله کشورهای اروپایی داشته باشد. جنسیس یکی از خودروی‌های زیبا، باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه این برند است. تعمیرات جنسیس از حیث تعداد این خودروها در ایران رایج‌تر از سایر خودروهای هیوندای است، تعمیر گیربکس خودکار جنسیس تخصصی، پیشرفته و باید به کمک ابزار و دستگاه‌های روز دنیا انجام شود. همین امر لزوم تعمیر تخصصی گیربکس جنسیس را افزایش می‌دهد.

باگذشت زمان، گیربکس شما ممکن است نیاز به تعمیر یا حتی تعویض داشته باشد زیرا سایش طبیعی به دلیل مسافت پیموده شده قابل توجه باعث اصطکاک بین قطعات خودرو در هنگام رانندگی می‌شود. گیربکس یک بخش اساسی از وسیله نقلیه شما است، بنابراین اگر نیاز به تعمیر دارید، بهتر است یک متخصص را انتخاب کنید، به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم تیم تکنسین‌های بسیار ماهر و باتجربه ما را در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک انتخاب کنید.

 

اهمیت و کاربرد گیربکس جنسیس

گیربکس انرژی موتور شمارا می‌گیرد و آن را به چرخ‌هایی می‌رساند که وسیله نقلیه شمارا به حرکت درمی‌آورند. این‌یکی از عمده‌ترین – و گران‌ترین – تعمیراتی است که می‌توانید انجام دهید. یک گیربکس تقریباً به همان اندازه که قطعات داخل آن وجود دارد می‌تواند از کار بیفتد و اغلب، تعویض آن آسان‌تر از تعمیر آن است.

شما نه‌تنها هزینه گیربکس جایگزین جدید یا بازسازی‌شده را می‌پردازید، بلکه برای کار موردنیاز برای برداشتن واحد قدیمی و تعویض آن با یک دستگاه جدید نیز هزینه می‌کنید. این‌یک عملیات زمان‌بر است که شامل جدا کردن خطوط سیال، سیم‌کشی الکتریکی، پایه‌های موتور، اجزای سیستم اگزوز، محورها یا میل‌های محرک و غیره است.

تعویض گیربکس می‌تواند توسط یک متخصص گیربکس یا توسط یک تکنسین در بخش خدمات نمایندگی شما انجام شود. همیشه بهتر است با پیروی صریح از برنامه خدمات موجود در دفترچه راهنمای خودرو خود از رفتن به این مسیر اجتناب کنید.

گیربکس شما دارای قطعات متحرک زیادی است که برای کارکرد وسیله نقلیه شما باید به‌درستی کار کنند. اگر هرکدام از مشکلات گیربکس جنسیس را تجربه کردید، بسیار مهم است که در اسرع وقت از یک تکنسین مجرب کمک حرفه‌ای بگیرید. اگر بیش‌ازحد صبر کنید و آسیب بیشتری رخ دهد، هزینه تعمیر می‌تواند بسیار زیاد باشد

توصیه می‌کنیم دفترچه مشخصات سازنده خودروی خود را بررسی کنید، به‌طورکلی، گیربکس خود را هر 2 سال یا 30000 مایل، هرکدام زودتر انجام شود، سرویس می‌دهید. خدمات گیربکس جنسیس ما شامل شستشوی مایع گیربکس شما و بررسی شواهدی از هرگونه تجمع و بررسی همه شاخه‌ها، مهروموم‌ها و بدنه‌ گیربکس می شود تا دلیل خرابی دقیق مشخص شود.

رایج‌ترین موارد نشان‌دهنده خرابی گیربکس جنسیس عبارت‌اند از:

1. نقاط مرطوب زیر ماشین شما

هنگامی‌که از محل پارک به عقب برمی‌گردید و متوجه لکه مرطوبی در محل پارک شده خودرو خود می‌شوید، وسیله نقلیه شما مایع نشت می‌کند. سطح مایع گیربکس خود را بررسی کنید. اگر کم باشد، ممکن است ناشی از نشت باشد. اگر مایع گیربکس باشد، لکه به رنگ قرمز خواهد بود. توصیه ما این است که از تکنسین‌های خود بخواهید تا بازرسی کامل را انجام دهند. مایع گیربکس قطعات را روغن‌کاری می‌کند تا آن‌ها را روان نگه دارد. اگر به‌زودی به مشکل رسیدگی نکنید، این مشکل می‌تواند سبب خرابی کامل گیربکس جنسیس شما شود.

 1. متوجه می‌شوید که روغن گیربکس جنسیس کثیف است

وقتی مایع انتقال شما از رنگ قرمز به قهوه‌ای مایل به قرمز کثیف تغییر می‌کند، آلوده است. یکی از اهداف سیال انتقال، تمیز کردن قطعات است. باگذشت زمان، مایع رنگ قهوه‌ای پیدا می‌کند. هنگامی‌که روغن گیربکس شما قدیمی است، دیگر نمی‌تواند وظیفه روان کاری و محافظت از اجزای داخلی گیربکس را انجام دهد. این باعث افزایش اصطکاک و ایجاد گرما می‌شود.

 1. صداهای ناآشنا را می‌شنوید

وقتی گیربکس خودروی شما معیوب باشد، انواع صداهای مزاحم را خواهید شنید. اگر ماشینی با گیربکس اتوماتیک برانید، صداهای زمزمه، وزوز یا ناله را خواهید شنید. یک گیربکس دستی معیوب هنگام تعویض دنده، صداهای هولناکی در هنگام تعویض دنده ایجاد می‌کند. لحظه‌ای که هر یک از این صداها را می‌شنوید، گیربکس خودرو شما آسیب می‌بیند. از تکنسین‌های خود بخواهید در اسرع وقت نگاهی بیندازند.

 1. مشکل با چرخ‌دنده‌ها

هر مشکلی در دنده‌های شما نشان می‌دهد که گیربکس شما آن‌طور که باید کار نمی‌کند. تعویض غیرعادی دنده همه نشانه خرابی گیربکس است. این شامل مشکل در تعویض دنده، لیز خوردن و امتناع از ماندن در دنده است. در گیربکس‌های دستی، تعویض دنده‌ها سخت خواهد بود. یا در دنده نمی‌مانند و داخل و خارج نمی‌شوند. با گیربکس‌های اتوماتیک، لغزش دنده‌ها به‌خصوص از حالت پارک به درایو را تجربه خواهید کرد. بااین‌حال، مایع کم یا آلوده باعث کاهش روان کاری می‌شود و حرکت نرم قطعات را دشوار می‌کند. این همچنین باعث می‌شود که ماشین شما هنگام تعویض دنده تکان بخورد و تکان بخورد.

 1. بوی سوختگی

مایع گیربکس قدیمی و آلوده می‌تواند آسیب شدیدی به گیربکس خودرو شما وارد کند. این‌یکی از دلایلی است که خدمات منظم بسیار مهم است. هنگامی‌که مایع انتقال در فواصل منظم تعویض نمی‌شود، قطعات به‌طور مؤثر روغن‌کاری نمی‌شوند. این باعث افزایش اصطکاک و گرم شدن بیش‌ازحد می‌شود. وقتی قسمت‌های متحرک بیش‌ازحد داغ می‌شوند، بوی سوزش را استشمام خواهید کرد.

تمامی این موارد نشان می‌دهد که گیربکس اتوماتیک جنسیس شما در معرض خطر آسیب جدی قرار دارد و باید تاوَن بررسی و تعمیر شود، این موارد نشان می‌دهد که گیربکس جنسیس شما دچار خرابی شده است. حتی اگر همچنان کار می‌کند و خودروی شما قادر به حرکت باشد.

چرا فقط گیربکس را تعویض نکنید؟ گاهی اوقات، بازسازی آن ارزان‌تر است. آیا ترجیح می‌دهید پول بیشتری خرج کنید یا پول کمتری؟ این‌طور فکر کرد. درست مانند کاری که با دستگاهی که درست‌کار نمی‌کند انجام می‌دهید. اما برخلاف شما و دستگاه، گیربکس درواقع ثابت می‌شود و به ترتیب درست کنار هم قرار می‌گیرد. در حین بازسازی، قطعات “نرم” گیربکس اتوماتیک تعویض می‌شوند. این‌ها عناصری هستند که به‌راحتی با استفاده و اصطکاک فرسوده می‌شوند، مانند نوارها، مهروموم‌ها، صفحات کلاچ و واشر. خنک‌کننده گیربکس تخلیه و تعویض می‌شود و فیلتر نیز تعویض می‌شود. آسیب‌های بیشتر بررسی می‌شود و در صورت لزوم جایگزین می‌شود. و سپس همه این‌ها دوباره کنار هم قرار می‌گیرد، توسط افرادی که واقعاً می‌دانند دارند چه می‌کنند.

اگر با گیربکس خود مشکلی دارید، باید به برخی از علائم بالقوه توجه کنید

 • از بین رفتن روغن از اتصالات محور محرک داخلی می‌تواند نشان‌دهنده فروریختن یاتاقان‌های دیفرانسیل باشد (اگرچه رفع مشکل با یک مهروموم روغن سخت یا تقسیم‌شده نیز می‌تواند ساده باشد).
 • صدای کم‌صدا که با سرعت جاده بیشتر می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده فرسودگی یاتاقان‌های محور اصلی باشد (همچنین می‌تواند نشان‌دهنده اختلاف یا مشکل یاتاقان چرخ باشد).
 • هنگام استارت زدن در سربالایی با لغزش کلاچ بیش‌ازحد لازم، خودرو را روی تپه نگه ندارید. سطح اصطکاک را فرسوده خواهید کرد.
 • صدای بلندتر که با سرعت جاده بیشتر می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده فرسودگی یاتاقان‌های محور اصلی باشد (اگرچه می‌تواند ناشی از خرابی بلبرینگ چرخ‌ها نیز باشد).
 • صدای ناله‌ای که با دور موتور بیشتر می‌شود (بنابراین با هر بار تعویض دنده به سمت بالا شروع به کار می‌کند و بالاتر می‌رود)، معمولاً نشان‌دهنده فرسوده بودن یاتاقان‌های شافت ورودی است و اغلب یاتاقان‌های جلو به‌طورکلی فرومی‌ریزد.
 • انتخاب سفت دنده یا صداهای تردد که وارد دنده می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده فرسوده‌شدن حلقه‌های سینکرو
 •  باشد (اگرچه بیشتر اوقات این به دلیل خراب بودن صفحه فشار کلاچ ایجاد می‌شود که در این صورت یک کلاچ جدید مشکل را حل می‌کند)
جنسیس
جنسیس

سؤالات متداول

بازسازی گیربکس چقدر فوری است؟

اگر تابه‌حال متوجه نشده‌اید، گیربکس بخش مهمی از ماشین شما است. شما به یک گیربکس کارآمد نیاز دارید و رانندگی با یک گیربکس معیوب می‌تواند به سایر قسمت‌های ماشین شما آسیب جدی وارد کند.

 

هزینه تعمیر گیربکس جنسیس چقدر است؟

اگر جنسیس شما نیاز به تعمیر گیربکس دارد، خبر خوب این است که حداقل نیازی به تعویض گیربکس ندارید. خبر بد این است که هنوز هم گران است. هزینه‌های تعمیر نیز به دلیل عوامل متعددی متفاوت است: سبک خودرو، میزان آسیب و موارد دیگری ازاین‌دست. در زیر لیست کوتاهی از تعمیرات معمولی گیربکس جنسیس آورده شده است:

نشت گیربکس: دلایل رایج می‌تواند هر چیزی باشد، از ترک‌خوردگی خط سیال گرفته تا مخزن گیربکس معیوب. هزینه بسته به علت زمینه‌ای متفاوت خواهد بود.

شستشوی مایع گیربکس: شستشوی مایع انتقال شامل تخلیه تمام مایع موجود و جایگزینی آن با مایع کاملاً جدید است. هزینه؟ بستگی به مدلی که دارید دارِ

سایر تعمیرات رایج گیربکس شامل تعویض شیر برقی و سفت کردن یا تعویض اتصالات است.

 

تعمیر گیربکس جنسیس چه مواردی را شامل می‌شود؟

سؤال سخت. بستگی به این دارد که چه چیزی باید در جنسیس شما تعمیر شود، زیرا تعدادی از چیزها ممکن است اشتباه پیش بروند. لیست زیر فهرستی از تعمیرات معمولی است:

نشتی گیربکس: علل رایج عبارت‌اند از ترک‌خوردگی خطوط سیال، نشتی درزگیرها، واشر خراب، شمع تخلیه شکسته، پمپ مبدل گشتاور آسیب‌دیده یا مخزن انتقال معیوب.

فلاش سیال گیربکس: مایع گیربکس قدیمی را با مایع جدید جایگزین می‌کند. اگر دستی دارید، این‌یکی از تعمیراتی است که می‌توانید خودتان انجام دهید.

تعویض شیر برقی گیربکس: شیر برقی سیال را در گیربکس کنترل می‌کند. آن‌ها از طریق ولتاژ تأمین‌شده توسط کامپیوتر انتقال شما کار می‌کنند.

اتصال گیربکس اتوماتیک جنسیس: اتصال شما ممکن است به‌مرورزمان شل شود و ممکن است نیاز به سفت شدن داشته باشد. در مواقع دیگر ممکن است نیاز به تعویض کلی داشته باشد. گاهی اوقات گیربکس آن‌قدر آسیب‌دیده است که قابل تعمیر نیست.

 

نشانه خرابی گیربکس جنسیس چیست؟

چندین نشانه وجود دارد، اما همه این‌ها به نوع انتقال شما بستگی دارد.

سیستم کلاچ که موتور را از پیشرانه جدا می‌کند تا دنده را عوض کند، معمولاً بیشترین تعداد مشکلات را دارد. گاهی اوقات فقط نیاز به تنظیم دارد، گاهی اوقات نیاز به تعویض دارد. اگر کلاچ شما مشکلی ندارد، گیربکس شماست. علائم هشداردهنده رایج عبارت‌اند از:

مشکل در تعویض دنده

امکان تعویض دنده وجود ندارد

ساییدن یا صدای ترش

کلاچ می‌لغزد یا “احساس مناسبی ندارد”

بوی سوختگی یا دور موتور بالا

 

گیربکس‌های اتوماتیک جنسیس

مسائل مربوط به گیربکس اتوماتیک بسیار پیچیده‌تر از مشکلات گیربکس دستی است زیرا تعداد قطعات آن‌ها دو برابر بیشتر است. به‌طورکلی مشکلات گیربکس اتوماتیک به چهار دسته تقسیم می‌شود: پس از قرار دادن اهرم تعویض دنده در درایو یا سایر دنده‌های جلو، خودرو کند حرکت می‌کند

وقتی به دنده جلو می‌روید، ماشین حرکت نمی‌کند

لگدزدن و تقه گیربکس هنگام رانندگی

باوجود فشار دادن بیشتر روی پدال گاز، سرعت خود را کاهش می‌دهد

 

برای تعمیر نشتی گیربکس جنسیس چکار کنم؟

این‌یکی از رایج‌ترین مشکلات است. مایع گیربکس معمولاً قرمز یا سبز است تا آن را از روغن و سایر مایعات موجود در ماشین شما متمایز کند.

به‌طورکلی، رانندگی با نشتی در یک‌مرتبه خطرناک نیست، اما واقعاً ایده خوبی نیست. حتی اگر نشتی کوچک باشد، نشتی‌های کوچک می‌توانند به نشت‌های بزرگ تبدیل شوند که می‌تواند منجر به مشکلات بزرگ‌تری در مسیر شود.

 

آیا بیمه تعمیر گیربکس جنسیس من را پوشش می‌دهد؟

پاسخ کوتاه این است که خیر، تعمیر گیربکس معمولاً تحت پوشش بیمه خودرو نیست. بااین‌حال، اگر گیربکس شما در تصادف آسیب‌دیده باشد، بیمه ممکن است هزینه را پوشش دهد. اما همه‌چیز به نوع پوشش بیمه‌ای شما بستگی دارد.

تعمیر گیربکس جنسیس
تعمیر گیربکس جنسیس

تعمیر گیربکس هیوندای در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

تمامی خدمات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک با ضمانت‌نامه کتبی 6 ماهه بدون محدودیت کیلومتر ارائه می‌شوند. تعمیر تخصصی گیربکس انواع خودروهای هیوندای را از کارشناسان ما بخواهید. گروه کامل و حرفه‌ای مجموعه‌ی ما با استفاده از قطعات اصل و باکیفیت انواع خودروهای هیوندای ازجمله جنسیس می‌توانند هر مشکل در گیربکس خودروی شمارا به‌راحتی و در مدت‌زمان کمتر نسبت به مراکز معمولی تعمیر خودرو شناسایی و رفع کنند.

کلیه خدمات ما با ضمانت‌نامه کتبی ارائه می‌شوند

خدمات بدون قید و شرط تضمین می‌شوند

در ابتدا در امر تعمیرات گیربکس، مشاوره رایگان حوزه تعمیرات توسط کارشناسان ما به شما ارائه می‌شود.

کمترین هزینه تعمیر گیربکس، کارشناسان ما با توجه به مهارت و دقت بالا می‌توانند انواع نقص‌های بزرگ تا کوچک گیربکس جنسیس شمارا در مراحل ابتدایی شناسایی و رفع کنند که سبب صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات گیربکس برای شما می‌شوند.

خودروبر رایگان و مطمئن

خبره‌ترین و ماهرترین گروه تعمیر گیربکس

کوتاه‌ترین زمان تعمیرات تخصصی گیربکس

مشاوره رایگان

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *