تعمیر گیربکس اتومات پژو

تعمیر گیربکس پژو

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

گیربکس خودرو‌های پژو همانند سایر خودرو در حال حاضر به صورت اتوماتیک است، تعمیر گیربکس اتومات پژو با نمونه‌های دستی این گیربکس تفاوت‌های عمده‌ای دارد به همین دلیل تعمیر و سرویس آن کار هر تکنسینی نیست و به افراد متخصص نیاز دارد.

گیربکس یکی از اجزای پیشرانه در وسیله نقلیه شما است که انرژی را از موتور شما به چرخ های محرک منتقل می کند. به طور خلاصه، این یک گیربکس بزرگ و فلزی است که نیروی چرخشی را از طریق یک محور محرک به جعبه دنده کوچکتر دیگری به نام دیفرانسیل می فرستد. از آنجا، این نیرو از طریق شفت های محور به چرخ ها منتقل می شود.

مانند تعویض دنده در دوچرخه، گیربکس دنده ها را تغییر می دهد تا به موتور شما اجازه دهد تا با موثرترین قدرت برای مطابقت با سرعتی که در حال حرکت هستید، کار کند. گیربکس در خودروهای دیفرانسیل جلو به عنوان گیربکس شناخته می شود، زیرا هم هدف گیربکس اتومات و هم دیفرانسیل را انجام می دهد. برخی از گیربکس ها، که به عنوان گیربکس های متغیر پیوسته (CVT) شناخته می شوند، به جای استفاده از دنده، به یک جفت قرقره داخلی متصل شده توسط یک تسمه برای مطابقت با سرعت موتور با سرعت حرکت متکی هستند.

 

چگونه بفهمیم گیربکس اتومات پژو نیاز به تعویض دارد؟

هنگامی که گیربکس شما مشکلی دارد، ممکن است متوجه وقفه ای در انتقال نیرو از موتور خود به چرخ ها شوید. همچنین ممکن است متوجه مناظر، صداها یا بوهای عجیب و غریب شوید. در صورت مشاهده یک یا چند مورد از علائم رایج زیر ممکن است گیربکس اتوماتیک شما با مشکل مواجه شود:

پس از انتخاب دنده (درایو، معکوس و غیره) گیربکس زمان زیادی طول می کشد تا درگیر شود.

تعویض دنده سخت یا جابجایی که نرم است و بیشتر از حد معمول طول می کشد

گیربکس اتومات پژو در دنده مد نظر حرکتی ندارد

گیربکس می لغزد و به موتور شما اجازه می دهد با افزایش کم یا بدون افزایش سرعت حرکت، سرعت خود را افزایش دهد

 

تعویض گیربکس اتومات پژو چگونه انجام می شود؟

همانطور که می توانید تصور کنید، حذف و جایگزینی اتومات پژو در وسیله نقلیه شما یک روش نسبتاً گسترده است، اگرچه به اندازه بازسازی یا تعمیر گیربکس قابل توجه نیست. برای تعویض گیربکس، یک تکنسین ابتدا باید وسیله نقلیه شما را در بالابر بالا برده و پشتیبانی کند. تکیه گاه های اضافی برای جبران تغییر وزن پس از برداشتن گیربکس اضافه می شود. با وجود پشتیبانی، مراحل کلی زیر انجام می شود:

  • تخلیه روغن گیربکس اتوماتیک (ATF)
  • خطوط روغن، سیم کشی برق و اتصال دنده را از محفظه گیربکس جدا کنید
  • محور محرک یا محورهای CV را از گیربکس یا گیربکس خارج کنید
  • محفظه گیربکس را از موتور جدا کنید
  • گیربکس را از پایه های آن روی بدنه یا قاب خودرو آزاد کنید
  • گیربکس را با استفاده از جک تخصصی گیربکس پایین بیاورید
  • در بسیاری از موارد، قبل از جدا شدن این دو، موتور باید به همراه جعبه دنده یا گیربکس به عنوان یک مجموعه جدا شود. بسیاری از اجزای دیگر، در این موارد، باید برداشته یا جدا شوند تا بتوان موتور را جدا کرد. نصب به طور کلی به ترتیب معکوس انجام می شود و با افزودن ATF تازه قبل از اینکه وسیله نقلیه دوباره در خدمت قرار گیرد تکمیل می شود.

 

نشانه‌های اصلی خرابی سنسور اتومات پژو

گیربکس خودروی شما شامل بسیاری از قطعات پیچیده است که باید به طور همزمان کار کنند تا وسیله نقلیه شما به جلو حرکت کند.  هنگامی که خودروی شما شروع به تجربه مشکلات گیربکس می‌کند، این مشکل می‌تواند نتیجه خرابی سنسور موقعیت گیربکس باشد.

ماشین از پارک خارج نمی‌شود.

هنگامی که وسیله نقلیه شما نمی‌تواند دنده را از حالت خنثی یا پارک کند، این نشانه واضحی است که یک مشکل جدی در جایی در سیستم گیربکس اتومات پژو وجود دارد.  یک سنسور موقعیت گیربکس معیوب ممکن است دیگر سیگنال‌های مناسب را به ماژول کنترل پیشرانه یا PCM ارسال نکند.  بدون سیگنال‌های سنسور موقعیت، PCM دیگر نمی‌داند چه زمانی دنده‌های گیربکس را خارج از پارک به یک دنده متحرک تغییر دهد.

گیربکس به دنده اشتباه تغییر می‌کند.

سنسور موقعیت گیربکس و PCM با هم کار می‌کنند تا به گیربکس اتوماتیک اجازه دهند دنده مناسب را برای سرعت‌های مختلف سفر و شرایط رانندگی انتخاب کند.  هنگامی که گیربکس شما به دنده اشتباه تغییر می‌کند، ممکن است متوجه شوید که موتور شما به طور غیرمنتظره‌ای از کار می‌افتد یا دور می‌چرخد.  اگر گیربکس شما به طور مداوم با انتخاب دنده و نسبت دنده خود مطابقت ندارد، ممکن است بخواهید از مکانیک خود بخواهید وضعیت سنسور موقعیت گیربکس شما را بررسی کند.

خودرو در یک دنده قفل می‌شود.

بسیاری از وسایل نقلیه مدرن مجهز به دستگاه‌های ایمن هستند که در صورت تشخیص مشکل مکانیکی یا الکتریکی، از تعویض دنده جلوگیری می‌کند.  اگر سنسور موقعیت گیربکس شما از کار بیفتد، ممکن است گیربکس شما در یک دنده تغییرناپذیر قفل شود.  این وضعیت به عنوان حالت لنگی شناخته می‌شود و خودرویی که به حالت لنگی رفته است از مشکلات شدید گیربکس رنج می‌برد.  خوشبختانه، مکانیک شما می‌تواند حسگر موقعیت گیربکس شما را به شرایط کاری مناسب بازگرداند و گیربکس شما را به عملکرد کامل بازگرداند

از اولین خودروی بخار در سال 1769 تا وسایل نقلیه پیشرفته‌تر از نظر فناوری که امروزه در جاده‌ها می‌بینیم، شکی نیست که خودروها و صنعت خودرو راه طولانی را پیموده‌اند.  وسایل نقلیه خودران در آینده‌ای نه چندان دور در جایگاه بعدی قرار دارند.  شاید یک روز حتی ماشین‌های پرنده داشته باشیم!

به نظر می‌رسد تکامل خودروها بی‌پایان است – هر قسمت از یک وسیله نقلیه نوعی تغییر را به خود دیده است.  گیربکس‌ها نیز از این تغییرات مستثنی نیستند.  در واقع، می‌توان یک استدلال قوی ارائه کرد که پیشرفت الکتریکی بیشتری در گیربکس‌ها نسبت به همسایه آن، یعنی موتور، صورت گرفته است.

سایر قطعات الکترونیکی اطلاعات مربوط به سرعت، جریان هوا، فشار دریچه گاز، برد و فشار را به گیربکس ارائه می‌دهند.  علاوه بر این اجزا، نرم افزار پیچیده تری نیز وجود دارد که بر اساس VIN خودرو ثبت و برنامه‌ریزی می‌شود.  این امر سطح دیگری از پیچیدگی و هزینه را به تعمیر گیربکس عصر جدید در برخی از گیربکس‌های مدرن اضافه می‌کند.

وقتی صحبت از گیربکس به میان می‌آید، همه این اجزا به طور فعال به گیربکس می‌گویند که چه کاری انجام دهد.  این روند، به ویژه در نرم افزار و برنامه نویسی کامپیوتری، با گذشت زمان پیچیده‌تر خواهد شد.

 

اجزای الکتریکی خود را بشناسید

با افزایش پیچیدگی گیربکس اتومات پژو ، ممکن است درک اجزاء یک کار غیرممکن به نظر برسد.  اگر لیستی از قسمت‌هایی وجود دارد که باید بخوانید، این همان است.  اگر به تعمیر نیاز دارید و تکنسین مانند داگ دجبال کینگ از کلاس سوم به شما تعبیر می‌کند، درک‌بخش های مهم گیربکس می‌تواند شما را در مسیر نجات دهد.

TCM:  ماژول کنترل گیربکس اتومات پژو (TCM) می‌تواند خارجی یا داخلی یک گیربکس باشد.  این رایانه‌ای است که عملکرد گیربکس اتومات پژو شما را کنترل می‌کند.  در برخی موارد، با ماژول کنترل نیرومحرکه یکپارچه می‌شود.

دسته سیم:  با تمام قطعات الکترونیکی اضافه شده، سیم کشی مورد نیاز است.  سیم کشی بزرگراهی است که اطلاعات الکترونیکی در آن اجرا می‌شود.  یک اشتباه رایج برای انواع DIY و حتی متخصصان صنعت، عدم بررسی سیم‌ها برای آسیب دیدگی است.  یک سنسور یا کد شیر برقی ممکن است کسی را وادار کند که آن قطعات گران قیمت را تغییر دهد در حالی که در واقع آن قطعات سالم هستند اما سیم‌کشی آسیب دیده است.

چرخ دنده‌ها:  افزایش پیچیدگی گیربکس‌ها به این معنی است که دنده‌های بیشتری وجود دارد، وقتی قطعات بیشتری وجود دارد، فرصت‌های بیشتری برای اشتباه پیش می‌آید.

شیر برقی:  این شیرها سیگنال باز یا بسته شدن را به منظور کنترل جریان روغن گیربکس اتومات پژو و در نهایت فشار در نقاط مختلف گیربکس اتومات پژو دریافت می‌کنند.

بدنه سوپاپ:  این مرکز کنترل گیربکس اتومات پژو است و شامل گذرگاه‌ها و کانال‌های متعددی است که روغن گیربکس اتومات پژو را به شیرهای مختلف هدایت می‌کند.  مسیرها ممکن است در طول زمان فرسوده شوند و باعث لغزش و ضربه شوند.  دمای روغن گیربکس اتومات پژو نیز می‌تواند با افزایش دما، علائم ویسکوزیته را تحت تأثیر قرار دهد.  بدنه سوپاپ به تنهایی برای برخی از وسایل نقلیه اروپایی می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد!

قطعات الکترونیکی نیز پیچیدگی فرآیند تعمیر را افزایش داده‌اند.  اگر مشکلی الکترونیکی باشد، یافتن منبع مشکل بسیار دشوارتر از نمونه‌های اولیه است، زمانی که یک مشکل فیزیکی وجود داشت که قابل مشاهده و لمس بود.

 

کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک

هنگام تشخیص مشکل، بسیار مهم است که این کار توسط متخصص گیربکس اتومات پژو انجام شود.  گول نخورید فقط به این دلیل که در نام مغازه کلمه گیربکس وجود دارد، به این معنی نیست که آنها متخصص تعمیر گیربکس اتومات پژو هستند.  این امر به ویژه در صورتی صادق است که آنها تعمیرات خودکار را فراتر از گیربکس و ترن درایو انجام دهند.  بسیاری از مغازه‌هایی که قبلا متخصص تعمیر گیربکس بودند، نتوانستند با تغییرات سریع و چالش‌های صنعت همگام شوند.  همانطور که آنها به مراقبت کامل از خودرو روی آوردند، توانایی آنها برای تشخیص دقیق و تعمیر گیربکس‌ها کاهش یافت.

کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک به عنوان تنها مرکز تخصصی تعمیر، سرویس و عیب یابی تخصصی گیربکس اتومات پژو در ایران شناخته می‌شود، کلیه خدمات تعمیر و سرویس گیربکس اتومات پژو در مجموعه ما توسط تکنسین‌هایی با تجربه‌ای و دانش به روز شده انجام می‌شوند، تمامی خدمات با ضمانت شش ماهه کتبی بدون محدودیت کیلومتر ارائه می‌شوند.

قیمت رقابتی

خودرو بر رایگان

پشتیبانی از خدمات ارائه شده

بهره مندی از تجهیزات مناسب در امر سرویس، تعمیر و عیب یابی گربکس اتومات پژو

فضای مناسب برای تعمیر و بررسی خودرو

سبب تمایز کلینیک تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک با سایر مراکز تعمیر خودرو می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *