از کجا بفهمیم گیربکس خراب است؟

گیربکس اتوماتیک

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

از کجا بفهمیم گیربکس خراب است؟ سوالی است که اغلب مالکان خودرو درگیر آن هستند، شناسایی خرابی گیربکس یکی از موارد مهم در تعمیر و کاهش هزینه های تعمیر گیربکس است. به همین دلیل است که شما به عنوان مالک خودرو باید نشانه های خرابی و مشکل در گیربکس اتوماتیک را بدانید تا در صورت وقوع آن را به موقع رفع کنید.

اکثر وسایل نقلیه از نوعی گیربکس برای گیربکس نیروی تولید شده از موتور به نیروی قابل استفاده ای استفاده می کنند که می تواند چرخ ها را بچرخاند. امروزه دو نوع گیربکس متداول در اکثر وسایل نقلیه استفاده می شود، اتوماتیک و دستی. در حالی که هر دو به یک هدف عمل می کنند و به شیوه ای مشابه عمل می کنند، از نقطه نظر مهندسی، در نحوه عملکرد آنها در رابطه با راننده متفاوت هستند.

گیربکس اتوماتیک دنده ها را به تنهایی تعویض می کند و به صورت الکترونیکی کنترل می شود، در حالی که گیربکس دستی باید به صورت دستی با دست تعویض شود و توسط راننده کنترل می شود. در حالی که این دو نوع گیربکس از نظر نحوه عملکرد متفاوت هستند، هر دو نیروی موتور را به گشتاور چرخ‌ها منتقل می‌کنند و خرابی آن‌ها می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند که حتی ممکن است خودرو را کاملاً غیرقابل رانندگی کند.

معمولاً مشکل در گیربکس، بیشتر در گیربکس های اتوماتیک، کد مشکلی را فعال می کند که می تواند به تعمیر کمک کند، با این حال، موارد خاصی وجود دارد، به خصوص زمانی که آسیب مکانیکی یا داخلی رخ داده است، که در آن چراغ چک موتور فعال نمی شود.

در این راهنمای گام به گام، نحوه اجرای چند آزمایش اساسی را برای تعیین اینکه آیا یک گیربکس بهینه کار می کند یا خیر، بررسی خواهیم کرد. ما گیربکس های اتوماتیک و دستی را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد، زیرا نحوه عملکرد آنها به اندازه کافی متفاوت است که آزمایش های مختلف را تضمین کند.

همچنین باید به طور جدی در نظر بگیرید که چه نوع راننده ای هستید – تهاجمی، تدافعی، شدید، محتاط. آیا با ماشین خود خشن هستید یا مراقب و ملایم هستید؟ اگر همیشه دیر می دوید و در مورد برنامه خود استرس دارید، به احتمال زیاد تمایل به رانندگی تهاجمی دارید. شتاب گیری شدید و دویدن از استاپ لایت تا چراغ توقف فشار زیادی به گیربکس وارد می کند زیرا باید قدرت موتور را بگیرد و قبل از رفتن به سمت چرخ ها آن را صاف کند.

به دلیل اینکه فاصله بین چراغ های توقف کوتاه است، باید تعداد زیادی تعویض دنده را به صورت متوالی کوتاه و سریع انجام دهد. اما سرعتی که به آن شتاب می دهید سریع است (شاید بالاتر از حد مجاز). سپس چراغ سبزی که به سمت آن مسابقه می‌دادید – چراغی که مطمئن بودید از آن عبور خواهید کرد – قرمز می‌شود. شما باید متوقف شوید. برای دویدن خیلی دور است مگر اینکه بخواهید خود و دیگران را به خطر بیندازید – و پشت فرمان آنقدرها افراطی (یا احمق) نیستید، درست است؟ همه اینها به معنای فرسودگی و فرسودگی گیربکس و سایر قسمت های ماشین شما است.

 

از کجا بفهمیم گیربکس خراب است؟

گیربکس یکی از قطعات مهم خودرو است و در صورت خرابی، ممکن است باعث مشکلات جدی در عملکرد خودرو شود. برای فهمیدن اینکه گیربکس خراب است یا خیر، می‌توانید به علائم زیر توجه کنید:

1- صدای غیرطبیعی: صدای غیرعادی در گیربکس ممکن است نشانه خرابی باشد. این صدا ممکن است شامل صدای زنگ زدن، صدای خرد شدن، صدای وزوز کردن و … باشد.

2- تغییرات در عملکرد گیربکس: در صورتی که در عملکرد گیربکس تغییرات غیرطبیعی را مشاهده می‌کنید مانند تند شدن، کند شدن، سر و صدا در هنگام تغییر دنده و پرش کردن دنده، ممکن است گیربکس خراب باشد.

3- ترمز گیر کردن گیربکس: در صورتی که گیربکس در حین رانندگی ترمز گیر کند و قابلیت تغییر دادن دنده را نداشته باشید، ممکن است مشکلی در گیربکس وجود داشته باشد.

4- نشت روغن گیربکس: در صورتی که روغن گیربکس از جایی نشت کند، ممکن است گیربکس خراب باشد.

در هر صورت، در صورتی که شما به هر یک از علائم فوق برخورد کردید، بهتر است به یک تکنسین خودرویی مراجعه کنید تا علت مشکل را تشخیص دهد و راه‌حل مناسب را پیشنهاد دهد.

 

برخی از عواملی که ممکن است در ایجاد یک برنامه نگهداری منظم برای جلوگیری از خرابی در گیربکس اتوماتیک در نظر بگیرید عبارتند از:

سفرهای مکرر

در گرما یا سرمای شدید رانندگی کنید

در مناطق ناهموار، کثیف، گرد و غبار و آب و هوا رانندگی کنید

در ترافیک توقف و حرکت رانندگی کنید

بکسل یا حمل بارهای سنگین

در یک بازه زمانی معین، مایل‌های بیشتری نسبت به میانگین رانندگی کنید

گیربکس اتومات
گیربکس اتومات

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک در خودرو

  1. نشت روغن گیربکس را بررسی کنید

اگر اتومات می‌رانید و به نظر می‌رسد ماشین شما برای تعویض دنده مشکل دارد، هنگام پارک کردن، زیر آن را چک کنید که روغن گیربکس اتوماتیک قرمز نشت کند. اگر سطح روغن بسیار پایین باشد ممکن است شروع به سوختن کرده باشد، بنابراین ممکن است قهوه ای یا سیاه باشد. در صورتی که روغن گیربکس نیمه اتوماتیک شما کم باشد، ممکن است در انتخاب دنده دچار مشکل شوید. شما باید روغن را پر کنید و به سرعت به تعمیرگاه بروید، یا برای پوشش خرابی فوری با ما تماس بگیرید و ما می توانیم فورا به شما کمک کنیم.

  1. چراغ های هشدار داشبورد را بررسی کنید

چراغ چک موتور روی داشبورد می تواند به شما در مورد مشکلات مختلف از جمله گیربکس معیوب هشدار دهد. این یک چراغ هشدار نیست که باید نادیده گرفته شود. سطح روغن خنک کننده، روغن و روغن گیربکس را بررسی کنید یا وسیله نقلیه خود را به تعمیرگاه ببرید.

  1. چرخ دنده ها پاسخگو نمی شوند

اگر در تعویض دنده مشکل دارید، احتمالا گیربکس شما ایراد دارد.

اگر اتومات را برانید، ممکن است متوجه شوید که خودرو برای مدت طولانی در دنده پایین می‌ماند، و اگر با دنده دستی رانندگی کنید، ممکن است متوجه تاخیر بین انتخاب دنده جدید و افزایش دورها شوید. همچنین ممکن است این وسیله نقلیه با سرعت کمتری نسبت به افزایش دورها شتاب بگیرد.

4 . به هر صدای غیرعادی گوش دهید

در صورت شنیدن صداهای غیرعادی از جعبه دنده شما ممکن است دچار مشکل شده باشد. به ناله کردن، کوبیدن و کوبیدن گوش کن.

با این حال، این صداها ممکن است ناشی از مشکلات دیگری باشد، شاید یک موتور معیوب، شفت محرک یا اگزوز. با این وجود، زمان سفر به گاراژ فرا خواهد رسید.

  1. مراقب تکان دادن، تکان دادن یا آسیاب کردن باشید

اگر مشکل بلبرینگ گیربکس داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که ماشین می لرزد، تکان می خورد یا ساییده می شود.

علائم هشدار دهنده گیربکس اتوماتیک شامل تردید، لیز خوردن یا “لرزش” در هنگام تعویض دنده است. کتابچه های راهنما بیشتر احتمال دارد که آسیاب شوند.

صداهای تند و ناگهانی و به هم خوردن به احتمال زیاد ناشی از خرابی پایه موتور و گیربکس است.

  1. ممکن است صدای خنثی وجود داشته باشد

گیربکس غرشی در حالی که نول درگیر است معمولاً به این معنی است که روغن گیربکس شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد. در برخی موارد این می‌تواند نشانه مشکلات بزرگ‌تر و جدی‌تر باشد، بنابراین دریافت کمک حرفه‌ای منطقی است.

  1. بوی سوختن لاستیک می تواند نشانه ای باشد

اگر متوجه بوی سوختگی یا دود لاستیک مانند شدید، ممکن است مشکل گیربکس داشته باشید، به خصوص اگر با نشت روغن همراه باشد.

اگر روغن گیربکس بسوزد، گیربکس روغن کاری مورد نیاز خود را دریافت نمی کند و اصطکاک باعث ایجاد گرما در چرخ دنده ها می شود.

  1. ماشین برای تعویض دنده مشکل دارد

این ممکن است ناشی از روغن گیربکس نادرست یا کم، فیلترهای مسدود شده، سنسورهای معیوب یا خرابی شیر برقی باشد.

  1. مراقب لغزش دنده باشید

لغزش دنده نشانه ای است که به راحتی قابل تشخیص است و هشدار می دهد که گیربکس اتوماتیک یا گیربکس دستی شما از کار افتاده و نیاز به توجه متخصص دارد.

  1. کشیدن کلاچ یک مشکل رایج است

کشش کلاچ در خودروهای دستی زمانی اتفاق می افتد که دیسک کلاچ و فلایویل با فشار دادن پدال کلاچ به طور کامل از هم جدا نمی شوند. ممکن است متوجه شوید که این باعث تغییر دنده پر سر و صدا یا مشکل در قرار دادن ماشین شما در دنده یک یا عقب می شود.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است گیربکس شما با شکست مواجه شود. کنار آمدن با طراحی ضعیف خودرو یکی از سخت‌ترین موارد است، زیرا می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای نگهداری و تعمیر آن برای شما به همراه داشته باشد، حتی زمانی که کار اشتباهی انجام نداده باشید. در کنار طراحی، تولید ضعیف از طرف خودروساز و همچنین قطعات ارزان قیمت و تضمین کیفیت کمی در خط تولید وجود دارد.

حتی یک گیربکس که طراحی یا تولید ضعیفی دارد، از تعمیر و نگهداری ضعیف رنج می برد. مواردی مانند انواع روغن نادرست یا مقادیر نادرست روغن (خیلی کم یا زیاد) می توانند باعث ایجاد یا شکستن یا گیربکس شوند. و سطوح نادرست روغن معمولاً ناشی از یک برنامه نگهداری ضعیف یا وجود ندارد. اگر به طور منظم روغن گیربکس را چک می کنید و آن را طبق برنامه تعمیر و نگهداری توصیه شده توسط سازنده تعویض یا شستشو می دهید، نباید نگرانی زیادی در مورد آن داشته باشید.

زمانی که موتور سرعت می‌گیرد یا دور می‌چرخد، اما ماشین شما خیلی سریع شتاب نمی‌گیرد یا اصلاً حرکت نمی‌کند (این یک علامت واقعا بد است). صداهای ناله همراه با تردید در شروع از ایست، عدم شتاب یا کندی شدید یا حتی موج ناگهانی، نه تنها ناامن هستند و وسیله نقلیه شما را غیرقابل اعتماد و خطرناک بودن در جاده می کنند.

برای خودروهای محرک چرخ عقب، گیربکس نیرو و گرما را در طول خودرو منتقل می کند تا نیرو را به چرخ های عقب برساند. اگر گیربکس بیش از حد گرم شود، می‌توانید گرما را از قسمت پایین خودرو، از جعبه گیربکس، احساس کنید. در خودروهای محرک چرخ جلو، گرما ممکن است در قوز یا محفظه تعویض دنده بین صندلی راننده و سرنشین احساس شود. گیج دما روی داشبورد ممکن است دمای غیرعادی موتور را نشان دهد. همچنین ممکن است بوی سوختن روغن گیربکشرا استشمام کنید (بعضی می گویند مانند نان تست سوخته است). گیربکس بیش از حد گرم شده  لازم نیست همه چیز پایانی باشد، اما باید فورا بررسی شود. ممکن است فقط روغن کم باشد یا نشتی وجود داشته باشد – هر دو تعمیر که هزینه بسیار کمتری نسبت به تعمیرات بزرگتر یا تعویض گیربکس دارند.

گیربکس اتوماتیک
گیربکس اتوماتیک

چگونه می‌توانیم گیربکس را تعمیر کنیم؟

تعمیر گیربکس یک کار پیچیده و حرفه‌ای است که باید توسط تکنسین‌های خودرویی مجرب و با تجربه انجام شود. با این حال، به طور کلی، مراحل تعمیر گیربکس عبارتند از:

1- تشخیص مشکل: در ابتدا، باید مشکلات گیربکس را تشخیص داده و علت آن را پیدا کرد. این کار ممکن است با استفاده از تجهیزات تشخیص خطا و نظارت بر عملکرد گیربکس انجام شود.

2- تعویض قطعات: در صورتی که قطعاتی در گیربکس به مشکل برخورد کرده باشند، باید آن‌ها را تعویض کرد. قطعاتی که معمولا در تعمیر گیربکس تعویض می‌شوند شامل دیسک کلاچ، سیمانه، یاتاقان، بلبرینگ، طوقه و …

3- تعویض روغن گیربکس: در صورتی که روغن گیربکس به دلیل خرابی قبلی، آلوده شده باشد، باید آن را تعویض کرد. همچنین، در صورت تعویض روغن گیربکس، بهتر است فیلتر روغن نیز تعویض شود.

4- تعویض گیربکس: در صورتی که گیربکس به دلیل خرابی شدید قابل تعمیر نباشد، باید گیربکس را تعویض کرد.

لازم به ذکر است که تعمیر گیربکس یک کار پیچیده است و بهتر است توسط تکنسین‌های مجرب و با تجربه انجام شود. همچنین، با توجه به هزینه‌های بالای تعمیر گیربکس، در صورتی که گیربکس شما به مشکل برخورده است، بهتر است با توجه به نوع خودرو و سن آن، تصمیم درستی در خرید یک گیربکس جدید یا خودرو جدید بگیرید.

 

آیا تعمیر گیربکس هزینه‌بر است؟

بله، تعمیر گیربکس می‌تواند هزینه‌بر باشد. هزینه تعمیر گیربکس بستگی به علت خرابی، نوع خودرو و میزان آسیب به گیربکس دارد. به طور کلی، تعمیر گیربکس می‌تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار هزینه کند، ولی معمولاً هزینه تعمیر گیربکس بیشتر از هزینه تعمیر دیگر قطعات خودرو است.

به علاوه، در برخی موارد، تعمیر گیربکس ممکن است ناکام باشد و بعد از چند ماه یا سال دوباره به مشکل برخورد کنید. در این صورت، باید دوباره به تعمیرگاه مراجعه کرده و هزینه دوباره پرداخت کنید.

بهترین راه برای پیشگیری از هزینه‌های بالای تعمیر گیربکس، نگهداری و مراقبت منظم از خودرو است. به عنوان مثال، تعویض روغن گیربکس و تعویض دیگر قطعات به موقع، می‌تواند از خرابی و هزینه‌های بالای تعمیر گیربکس جلوگیری کند. همچنین، در صورتی که خودرو شما سالم و درست عمل کند، به طور معمول به هزینه‌های تعمیر گیربکس نیازی نیست.

 

کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

هیچ کس دوست ندارد با یک گیربکس خراب در بزرگراه گیر کند. به همین دلیل است که داشتن پوشش خرابی وسیله نقلیه که بتوانید به آن اعتماد کنید معقول است. اغلب تعمیرگاه ها تنها به تعویض قطعات بسنده میکنند و تعمیر گیربکس را در دستور کار قرار نمی دهند، اما در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک هدف اصلی و اولیه ما تعمیر گیربکس اتوماتیک بدون آسیب دیدن سایر بخش ها در گیربکس است.

خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک برای گیربکس خراب

سرویس و تعمیر کامل گیربکس

تعمیر و سرویس سیستم برقی گیربکس

تعمیر و سرویس اتصالات خارجی گیربکس

تعمیر و سرویس اتصالات داخلی گیربکس

تعمیر و راه اندازی مجدد سیستم کامپیوتری گیربکس

سرویس دوره ای گیربکس

این خدمات برای تمامی گیربکس های اتوماتیک در انواع خودرو های داخلی و خارجی با ضمانت 6 ماهه بدون محدودیت کیلومتر ارائه می شود.

امتیاز 4.9 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

————————————

راه های ارتباطی با کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۲۷۶۵۲۴۱۷

موبایل (فیروز اسماعیلی): ۰۹۱۹۱۱۰۷۳۵۷

موبایل (مهندس خان بابائی): ۰۹۱۲۵۶۵۴۴۳۲

اینستاگرام: aghakhanbabei@

کانال آپارات کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

کانال یوتوب کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک

————————————

در کلینیک تخصصی گیربکس های اتوماتیک، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود.

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *